W tym roku więcej czasu na złożenie PIT

PAPKraj Wtorek, 31 marca 20204 2831
Mimo iż standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia, w tym roku deklaracje można składać do końca maja - informuje we wtorkowym komunikacie Ministerstwo Finansów.

Resort finansów zapewnia, że dla ponad 21 mln osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38, propozycja rozliczenia jest już przygotowana w usłudze Twój e-PIT.

 

"Dajemy więcej czasu na złożenie rocznej deklaracji PIT, co jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W ich przypadku konieczne jest bowiem samodzielne wypełnienie i przesłanie zeznania do urzędu skarbowego. W tym roku będzie można to zrobić do 31 maja" - wyjaśnia Ministerstwo Finansów.

 

Jak podaje MF, dla osób, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) w usłudze Twój e-PIT znajduje się automatycznie przygotowane rozliczenie podatkowe. Jeżeli podatnik nie wykaże żadnej aktywności rozliczenie to zostanie zaakceptowane 30 kwietnia. Jeśli z tego rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, to w maju urzędy skarbowe prześlą o tym informacje do poszczególnych osób.

 

Ministerstwo tłumaczy, że gdyby okazało się, iż przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu.

 

"Do 31 maja korygując zeznanie można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego" - dodano. (PAP)

 

Autor: Marcin Musiał


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Anna Ossowska ~Anna Ossowska (Gość)02.04.2020 13:04

Urzędy Skarbowe na razie nie otrzymały zarządzeń ad przedłużonego terminu wysyłania rocznych PIT-ów do Urzędów Skarbowych- na infolinii powiedziano mi , że obowiązuje termin rozliczenia rocznego PIT 37, 36 do końca kwietnia

10


EPIkurejczyk EPIkurejczykranga31.03.2020 22:35

a ja złożyłem ePit 15.02, pieniążki otrzymałem w ciągu 2 tygodni od złożenia deklaracji, dodatkowo nie wiem za co otrzymałem kolejny zwrot pitu z takim samym tytułem 1 dzień później i tą samą kwotą :))))
i to od nas z Wroniej

20


DżordżForeman ~DżordżForeman (Gość)31.03.2020 21:08

Z tego co mi wiadomo to do 31 maja mogą się rozliczyć przedsiębiorcy. Natomiast osoby, które rozliczają się na PIT-37 lub PIT-38 muszą się rozliczyć do końca kwietnia.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat