W tym roku Puchar Chrobrego wywalczyli...

Strefa FM Poniedziałek, 13 marca 20174
W tym roku walka o Puchar Chrobrego była wyjątkowo zacięta, w tym największym w regionie amatorskim turnieju piłki siatkowej rywalizowały 23 zespoły, 16 męskich i 7 żeńskich, do fazy finałowej awansowało 12 z nich, w miniony weekend poznaliśmy tych najlepszych. Wśród pań zwyciężyły reprezentantki I LO, a wśród panów tytuł obronili siatkarze zespołu Mamrot Wilkowyje.
Tym razem uczennice Tym razem uczennice "Chrobrego" (w czerwonych strojach) były lepsze od absolwentek tej szkoły.

W finale kobiet zmierzyły się obrończynie tytułu, czyli absolwentki "Chrobrego" z jego aktualnymi uczennicami, w pierwszym secie absolwentki przegrały ze swoimi młodszymi koleżankami 14:25. Drugi set był bardziej wyrównany, wydawało się, że absolwentki go wygrają, ale ich rywalki zdołały odrobić straty i to one przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając tę partię 28:26 i cały mecz 2:0.

-Nasze starsze koleżanki od kilku lat nie miały sobie równych, do tej pory nie potrafiłyśmy ich pokonać, ale wreszcie się udało, ostatecznie i tak triumfował "Chrobry" - powiedziała po meczu Natalia Witczak, reprezentantka I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim.

W finale mężczyzn zmierzyli się obrońcy tytułu, czyli zawodnicy piotrkowskiej drużyny Mamrot Wilkowyje oraz debiutanci z bełchatowskiej Posesji. Piotrkowianie wygrali 2:0 (25:19,25:21) i zostali zwycięzcami siódmej edycji tego turnieju.

-Przez dwa weekendy rozegraliśmy 80 meczów, wystąpiło w nich ponad 200 zawodniczek i zawodników, po raz kolejny wszyscy świetnie się bawili i za rok chcielibyśmy zorganizować kolejną edycję - podsumował Adrian Mogiła, organizator turnieju.

Najlepszym zawodnikiem imprezy został Łukasz Jakubowski (Mamrot Wilkowyje), a najlepszą zawodniczką Michalina Wąchała (I LO). Zawodniczki i zawodnicy zwycięskich drużyn oprócz puchar i dyplomów otrzymali bilety na najbliższy mecz Ligi Mistrzów, w którym PGE Skra Bełchatów zmierzy się z mistrzem Włoch Cucine Lube Civitanova. To spotkanie już 15 marca w łódzkiej Atlas Arenie.