W szpitalu wojewódzkim będą szczepić medyków

Strefa FM Niedziela, 20 grudnia 202035 4642
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie będzie realizował szczepienia na COVID-19. Realizując wytyczne Ministerstwa Zdrowia dotyczące walki z koronawirusem, obejme zadania tzw. „szpitala węzłowego".
fot. archiwum ePiotrkow.pl

- Szpital węzłowy, czyli świadczący usługi szczepień w pierwszej kolejności - W tak zwanym etapie zerowym, będzie je robił osobom związanym pośrednio lub bezpośrednio ze służbą zdrowia. W związku z tym uruchomiliśmy specjalne procedury polegające m. in. na szeroko rozumianej promocji tego zagadnienia - mówi Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy piotrkowskiego szpitala przy Rakowskiej. 

 

Na czym dokładnie polegają te działania? - Utworzyliśmy specjalną zakładkę na naszej stronie internetowej, mam również wyznaczonego koordynatora w tym zakresie, jest przede wszystkim także podany dedykowany adres poczty elektronicznej do zgłaszania się osób. Szpital jest teraz w trakcie zbierania i rejestrowania tych osób, które chciałyby się zaszczepić - dodaje rzecznik Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego. 

 

Po 28 grudnia wyjaśni się czy szpital wojewódzki będzie realizował szczepienia populacyjne, czyli takie, z których korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy regionu. Szczegóły dotyczące bieżącego etapu szczepień i informacja jak można się do nich zgłaszać dostępne są na stronie www.szpital-piotrkow.pl.

 

Ponadto piotrkowska lecznica informuje o utrudnieniach, które powstaną w nadchodzących dniach. - Zespół Poradni Specjalistycznych nie będzie udzielał świadczeń tzn. porad i teleporad lekarskich w czwartek, 24 grudnia, a Punkt Pobrań od najbliższego poniedziałku, 21 grudnia będzie nieczynny do odwołania. Dodatkowo również Oddział Reumatologiczny  wstrzymuje przyjęcia pacjentów z powodów braków kadrowych - informuje Bartłomiej Kaźmierczak. 


Zainteresował temat?

5

3


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_tthhbb ~gość_tthhbb (Gość)28.12.2020 20:14

Jeśli będę już musiał to nie w tej placówce się zaszczepić

10


Kazik ~Kazik (Gość)20.12.2020 11:13

Powiem tak czytałem artykuł wczoraj na Interii gdzie profesor ze szpitala klinicznego z Krakowa mówi wprost ,że szczepienie w jednym czasie pracowników medycznych może zakłócić funkcjonowanie kliniki a rząd chyba o tym nie pomyślał i dopiero będzie cyrk. Wczoraj media publiczne nie wspomniały ani słowem o tym ,ze w stanach szpital z okolic Ilinoi wstrzymał szczepienia po tym jak u 4 osób wystąpiły groźne powikłania a wiec świadczy to o tym ,ze szczepionka to trucizna a ludzie z powikłaniami zostaną sami i będą umierać masowo.
ja osobiście nie mam zamiaru się szczepić tak samo na grypę a ten wirus jest podobny do grypy i mutuje wiec szczepionka nic nie da ale tu nie chodzi o wirusa tu chodzi o reset gospodarczy i społeczny i to na siłę realizują rządy bo są w zmowie z WHO a chodzi dokładnie o depopulacje

1512


kasa ~kasa (Gość)24.12.2020 10:03

Liczy się tylko zastraszenie i kasa nic więcej. Tylko kasa kasa i kasa.

10


karol ~karol (Gość)22.12.2020 14:46

Szczepionka może zadziała, ale i tak jest już za późno na uniknięcie 3 fali epidemii. Nadejdzie w połowie stycznia, będzie od 50 do 70 tys chorych dziennie. To jest nieuniknione. Potem będzie jeszcze 4 fala trochę mniejsza. System opieki zdrowotnej i tak się załamie przy 3 fali. Jak chcecie to przejść w miarę bez większych problemów to lepiej zachorować przed załamaniem się systemu. Ja jestem już po tej chorobie, była jak przy ciężkiej grypie. Udało się. A jeśli myślicie, że uda się wam tego uniknąć, to bardzo się mylicie. Oj jak bardzo !

13


gość_guru ~gość_guru (Gość)22.12.2020 13:08

Szpital jest teraz w trakcie zbierania i rejestrowania tych osób, które chciałyby się zaszczepić. Czyli nikt się nie zgłosi xD

40


Marlenka123 ~Marlenka123 (Gość)20.12.2020 13:48

Czy portal epiotrkow mógłby podać informacje o producencie szczepionek i o tym ile razy w poprzednich latach firma fajzer była skazywana za fałszerstwa i musiała zapłacić miliardowe odszkodowania ??
Teraz producenci zostali zwolnieni z odpowiedzialności, więc wszystko jest możliwe - dla tej firmy liczy się tylko zarobek, gdyby tak nie było udostępnili by recepturę innych żeby więcej zakładów mogło produkować i ulepszyć szczepionkę

174


Bolek ~Bolek (Gość)21.12.2020 09:25

W pierwszej kolejności proponuję zaszczepić wszystkich wyborców Macierewicza, może przyjdzie jakieś otrzeźwienie !

173


gość_erasmus ~gość_erasmus (Gość)21.12.2020 20:06

Medycyna jest dla ateistów
Wszystko w rękach Boga

72


gość_w ~gość_w (Gość)20.12.2020 10:52

Nie chcem szczepionczki

155


goœć_global ~goœć_global (Gość)21.12.2020 10:41

Nie liczą się fakty, a liczą się fakty medialne. Straszyć, straszyć i jeszcze raz straszyć, aż sami będą się prosić w pokorze o być może depopulacyjny zastrzyk. Świat oszalał. Tylko Boska interwencja może przerwać to ludzkie szaleństwo.

97


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat