W szpitalu czytali bajki i wręczali upominki

ePiotrkow Czwartek, 31 maja 20121 2645
Dzieci i młodzież przebywająca w Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika otrzymały dzisiaj drobne upominki z okazji jutrzejszego Dnia Dziecka od członków Zarządu Województwa Łódzkiego. Marszałek Dariusz Klimczak czytał również bajki małym pacjentom.

Książki zostały sfinansowane po części z budżetu województwa. W ich zbieranie zaangażował się również szpital. Cała akcja jest częścią większego projektu z okazji Roku Korczakowskiego, w którym zbierane książki na terenie całego województwa rozdawane są dzieciom.

W czasie wizyty nie zapomniano również o noworodkach. Najmłodszym mieszkańcom regionu wręczono grzechotki. - Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszej wizyty w piotrkowskim szpitalu. Odkładałem to już chyba trzy lata. Dzisiaj zdecydowałem się poczytać dzieciom bajki z okazji ich święta. Nie żałuję, bo to bardzo miłe i budujące uczucie. Do tego bardzo ważne jest, że słyszy się od rodziców pozytywne opinie o naszej placówce i oddziale. To ważne, szczególnie dlatego, że w Piotrkowie przeszliśmy wielką zmianę (choćby na oddziale noworodków). Rodzina może w tych najważniejszych chwilach przebywać razem. Widać, że warto zainwestować w takie przedsięwzięcie każde pieniądze - mówi Dariusz Klimczak, członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

- To kolejna tak szczytna idea w naszym szpitalu. Jest na pewno odskocznią od codzienności oddziału, a dla nas znaczącą i sympatyczną formą pomocy – stwierdza Marek Konieczka, dyrektor szpitala.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Apel ~Apel (Gość)31.05.2012 22:48

Czytanie ubogaca - nie pozwólcie zamknąć biblioteki w Moszczenicy!

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat