W środę rozpoczynają się Interakcje

UM Piotrków Trybunalski Środa, 23 września 20201 771
W środę 23 września rozpoczyna się XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Interakcje. W tym roku Festiwal podejmie temat tożsamości artysty performera, sposobu przedstawiania siebie, swojej działalności, wobec świata sztuki i codziennego życia.

Ładuję galerię...

W tym roku festiwal będzie składać się z trzech głównych wydarzeń: prezentacji performance, wystawy dotyczącej tematyki festiwalu oraz prezentacji postaci Wojciecha Stefanika, polskiego artysty, który wniósł szczególny wkład w rozwój tej dziedziny sztuki.


Festiwal rozpoczyna się w środę od wernisażu wystawy „Człowiek w teatrze życia codziennego” w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8. Początek o godz. 18, a wystawę będzie można oglądać do 11 października.

 

Także w środę, ale o godz. 19.30, w małej galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8 zaplanowano prezentację postaci Wojciecha Stefanika. Artysta swoje projekty artystyczne realizuje od 1974 roku. Wypowiada się głównie poprzez performance i instalacje — również oscylujące na pograniczu performansu i „zapisów” sztuki konceptualnej. Jest jednym z pierwszych polskich uczestników działań i akcji, które dopiero później zaczęto określać pojęciem performance, instalacji i environment. Podczas festiwalu odbędzie się spotkanie autorskie z artystą, prezentacja materiałów archiwalnych i panel dyskusyjny na temat jego działalności artystycznej i galeryjnej.

 

Prezentacje performance zaplanowano w dniach 24-25 września w galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego. W tym roku „sztukę żywą” prezentować będzie trzynastu artystów z Polski i zagranicy, którzy do udziału w „Interakcjach” zostali zaproszeni przez kuratorów wystawy: Dominikę Borkowską, Łukasza Głowackiego oraz Grzegorza Borkowskiego. Performerzy będą w swoich prezentacjach odnosić się do hasła: "Z ręką na sercu".

 

Szczegóły dotyczące festiwalu można znaleźć na interakcje.org.

 

 

 

(materiały: piotrkow.pl) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga27.09.2020 11:21

Gajdy nie będzie?

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat