W powiecie trwa Akcja Zima

ePiotrkow Czwartek, 29 stycznia 201512 3439
Jak dotąd zaledwie kilka razy na drogi powiatowe wyjechał sprzęt służący zimowemu utrzymaniu dróg.

- Pogoda nam nie dokucza, dlatego na bieżąco, gdy tylko jest taka konieczność posypujemy nawierzchnię w miejscach, gdzie może być ślisko - wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie Zbigniew Starosta. - Zakres naszego działania obejmuje gminy Ręczno i Łęki Szlacheckie. W przypadku gmin Gorzkowice, Aleksandrów, Moszczenica i Rozprza, wzorem lat ubiegłych, powiat podpisał porozumienia. Na ich podstawie zimą gminy zadbają o odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych, a w okresie wiosenno-letnim Zarząd Dróg Powiatowych dokona napraw nawierzchni dróg gminnych. Wartość wzajemnej pomocy, w przypadku każdej gminy, nie może przekroczyć 40 tys. zł. Na terenie gmin Sulejów, Wolbórz, Wola Krzysztoporska, Czarnocin i Grabica, utrzymaniem dróg w trakcie Akcji Zima zajmują się firmy zewnętrzne, wyłonione w przetargu.

Obok zamieszczamy numery kontaktowe do osób odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg powiatowych.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gm.aleksandrów ~gm.aleksandrów (Gość)29.01.2015 09:31

To co się dzieje w gminie Aleksandrów, to istna porażka... raz posypali drogę, ale potem pług nie przejechał żeby zebrać błoto pozostałe po rozpuszczeniu lodu i śniegu na drodze... co wiążę się z tym, że wieczorem było lodowisko i koleiny... dziś się po prostu nie da iść, na drodze lód i śnieg, na chodnikach to samo!!!!!!

60


akcja_zima ~akcja_zima (Gość)29.01.2015 08:30

w tej akcji zima to bierze tylko udział zima. droga powiatowa bełchatów-piotrków (przez wolę krzysztoporska) przypomina lodowisko.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat