W powiecie trwa Akcja Zima

ePiotrkow Czwartek, 29 stycznia 201512 3653
Jak dotąd zaledwie kilka razy na drogi powiatowe wyjechał sprzęt służący zimowemu utrzymaniu dróg.

- Pogoda nam nie dokucza, dlatego na bieżąco, gdy tylko jest taka konieczność posypujemy nawierzchnię w miejscach, gdzie może być ślisko - wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie Zbigniew Starosta. - Zakres naszego działania obejmuje gminy Ręczno i Łęki Szlacheckie. W przypadku gmin Gorzkowice, Aleksandrów, Moszczenica i Rozprza, wzorem lat ubiegłych, powiat podpisał porozumienia. Na ich podstawie zimą gminy zadbają o odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych, a w okresie wiosenno-letnim Zarząd Dróg Powiatowych dokona napraw nawierzchni dróg gminnych. Wartość wzajemnej pomocy, w przypadku każdej gminy, nie może przekroczyć 40 tys. zł. Na terenie gmin Sulejów, Wolbórz, Wola Krzysztoporska, Czarnocin i Grabica, utrzymaniem dróg w trakcie Akcji Zima zajmują się firmy zewnętrzne, wyłonione w przetargu.

Obok zamieszczamy numery kontaktowe do osób odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg powiatowych.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Łyżwiarz ~Łyżwiarz (Gość)29.01.2015 20:44

No ale ktoś sobie żartuje - dziś rano tzn. przed godzina 8, na skrzyżowaniu dróg powiatowych Wesołej i Kościuszki w centrum Woli Krzysztoporskiej 14 samochodów na słupkach, ślizgawka jak na lodowisku , a tu mówi się służby działają . Panie dyrektorze niech pan ruszy się i sobie sprawdzi .

10


abc ~abc (Gość)29.01.2015 16:26

"misio" napisał(a):
A do tego łańcuszka co nie dbają o stan dróg czy latem czy zimą można spokojnie zaliczyć ROZPRZĘ.Zimą udają że sypią ale tylko na zakrętach a latem udają że łatają dziury.:( :(


Za przykład niech posłuży droga Rozprza - Straszów - Lubień - jedyny wzorcowo posypany kawałek to ten tuż przy obwodzie drogowym. Co do dziur to tak łatają, aby przypadkiem na dłużej niż pół roku nie starczyło, co roku naprawiają te same dziury!

10


Akcja_Zima ~Akcja_Zima (Gość)29.01.2015 15:57

Gdzie jest ta akcja prowadzona? Szukajmy akcji, bo ona nas nie znajdzie. Droga z Woli Krzysztoporskiej do Piotrkowa dziś rano szklanka !!!!!!!!!!!

30


Zanzi ~Zanzi (Gość)29.01.2015 12:50

Pada śnieg, pada śnieg... Fajnie, trochę czyściej to nasze miasto wygląda, do momentu roztopu oczywiście :)
A czy pada, czy nie pada, czy jest Akcja Zima, czy nie, to i tak sami na siebie musimy liczyć ;)

30


misio ~misio (Gość)29.01.2015 12:20

A do tego łańcuszka co nie dbają o stan dróg czy latem czy zimą można spokojnie zaliczyć ROZPRZĘ.Zimą udają że sypią ale tylko na zakrętach a latem udają że łatają dziury.:( :(

30


gfhf ~gfhf (Gość)29.01.2015 12:16

mieszkańcy gm. aleksandrów niech się modlą, zeby nie zapypało bardzie4j bo wtedy bedzie nam nie do smiechu. bo przeciez prawda miało nie byc zimy no i przecież to powiatu wina ze jest zima a my co możemy? przeciez nie bedziemu płacic prawda za odsniezanie tudzież pisaek do posypywania jak zima jset, prawda? ps. nie martwcie się- byle do wiosny:0

21


mieszkaniec ~mieszkaniec (Gość)29.01.2015 12:03

a czarnocin w sniegu nowy wójt tez nic nie robi

20


Volt Voltranga29.01.2015 11:40

Akcja zima w powiecie, z wyjątkiem gminy Aleksandrów.
Pan Wójt ma pieniądze na drogę Jaksonek- Skotniki :) Dobre sobie, nie ma nawet pieniędzy na odśnieżanie tej drogi a co dopiero remont/budowę. Skr jak był w Dąbrowie to jeszcze sie cos zimą działo, ale poco Panie Wójcie? Zlikwidować i chodzić teraz w skarpetach na butach a na dojazdy do pracy proponuje zakup pługu do samochodu. Proponuje więcej festynów w lecie, ludziom będzie się żyło lepiej:)

31


aleks ~aleks (Gość)29.01.2015 10:53

"gm.aleksandrow" napisał(a):


jak zwykle. co to wójta obchodzi,że ludzie do pracy jeżdżą- niektórzy dalej niż poza aleksandrów, a dzieci do szkoły. załóżmy skarpety na buty i śmiejmy sie sami z siebie.

42


domownik ~domownik (Gość)29.01.2015 09:57

Gmina Wolbórz jak zwykle dno!!!!!
Niech szanowny pan burmistrz przejedzie się po sąsiedniej gminie Moszczenica i zobaczy jak wygląda dbanie o drogi.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat