W powiecie piotrkowskim będą klasy pod patronatem firmy Haering Polska

Strefa FMRegion Piątek, 29 listopada 201939 10800
Na terenie powiatu piotrkowskiego powstaną dwie klasy branżowe pod patronatem firmy Haering Polska. W piątek w siedzibie Starostwa podpisany został list intencyjny między starostą piotrkowskim Piotrem Wojtysiakiem, wicestarostą Dariuszem Magaczem, prezesem firmy Jurgenem Haeringiem i dyrektorem firmy w Piotrkowie Jackiem Gałkiem.

Ładuję galerię...

Porozumienie ma polegać na utworzeniu na terenie powiatu piotrkowskiego dwóch klas branżowych pod patronatem firmy. Mają to być dwie klasy, w których 60 uczniów będzie zdobywało kwalifikację mechaniczne m.in. do pracy na produkcji . - Cykl pracy w takiej klasie to będą trzy dni nauki i dwa dni praktyk. W kolejnych latach ta sytuacja będzie się odwracać. Oczywiście zajęcia praktyczne będą odbywały się w Akademii naszego patrona - powiedział Dariusz Magacz, wicestarosta piotrkowski. - To będzie 3-letnia klasa zakończona egzaminem zawodowym. Uczniowie będą mogli pracować w firmie, ale również nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszli do branżowej szkoły II stopnia czy zdobyli tytuł technika - dodaje D. Magacz.

 

- Bardzo się cieszę, że powiat piotrkowski zdecydował się na taką współpracę. Może na początku nie będzie to łatwe, ale na pewno wszystkim się to opłaci. Firma Haering Polska ma doświadczenie, jeśli chodzi o edukację w systemie dualnym, ponieważ wszędzie tam, gdzie funkcjonują nasze firmy, wprowadzamy taki system i zdaje to egzamin. Mam nadzieję, że to kształcenie będzie rozwijało się także na inne miejscowe firmy. Powinniśmy iść później właśnie w takim kierunku, ale kształcić uczniów nie tylko dla naszej firmy, ale i dla tych z najbliższego otoczenia. Liczę na to, że ta współpraca będzie szła nie tylko w kierunku technicznego kształcenia, ale i uczyła pracowników biurowych. Ten typ wykształcenia będzie potrzebny w każdej firmie, niezależnie od branży. Zależy mi na tym, aby wszyscy dołożyli wszelkich starań, by ten projekt skutkował powodzeniem - mówił prezes firmy Jurgen Haering.

 

-Zgadzam się z tym, że kształcenie dualne ma wiele zalet. Sam miałem okazję pod koniec lat 90. go poznać i cieszę się, że system naszego kraju również dochodzi do tych standardów. Niestety wiem, że trzeba będzie zachęcić młodych ludzi, aby chcieli kształcić się w jednym, technicznym kierunku - powiedział Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski. Taką zachętą dla uczniów mogą być np. stypendia, które będzie wypłacała im firma Hearing Polska.

 

 

Porozumienie daje nie tylko dodatkowe kwalifikacje dla uczniów z powiatu piotrkowskiego, ale również dla nauczycieli. - Myślimy o realizowaniu edukacji na najwyższym, jaki obecnie funkcjonuje w Europie, poziomie. Siłą rzeczy kadra nauczycielska musi podlegać nieustannemu rozwojowi. Bez tego nie damy rady. Będziemy chcieli uczyć najnowszych procesów, takich, które wykorzystujemy u nas w firmie, dlatego też kadra nauczycielska musi podążać za rozwojem - mówi Jacek Gałek, dyrektor firmy Haering Polska w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Klasy branżowe pod patronatem firmy Haering w powiecie piotrkowskim ruszą już od września 2020 roku. Prawdopodobnie jedna pojawi się w szkole w Bujnach.

 

Władze powiatu chcą, by na jednym porozumieniu się nie zakończyło. Już teraz prowadzone są rozmowy z kolejnym przedsiębiorstwem, które działa nie tylko na terenie Piotrkowa, ale i całego kraju.


Zainteresował temat?

4

6


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Paweł ~Paweł (Gość)29.12.2019 17:17

te niemce nami gardzą ale potrzebują wykwalifikowanych robotników przymusowych dla gospodarki

11


pytanie ~pytanie (Gość)11.12.2019 10:46

Za ile PLN miesięcznie będą robić ? to to samo co słynne "staże" ?

10


Jerry ~Jerry (Gość)02.12.2019 09:46

Moim skromnym zdaniem bardzo dobrze, że młodzi ludzie w końcu będą się uczyli czegoś przydatnego w dalszym życiu - a nie tylko telefony w rękach i zero myślenia. Później zdziwienie, że zostaje im praca tylko w magazynie!!!!
Pewnie po szkole będą mieli zagwarantowaną pracę i jakiś start. Wiadomo, każdy zakład ma swoje plusy i minusy. Lecz uważam, że nikogo Hearing do pracy w weekendy nie zmusza, ludzie się sami zapisują, aby mieć premie i większą wypłatę, więc niech nie narzekają!!!!!!
Hearing ma dużo plusów - umowy o pracę, urlopy, mają stołówkę, w której całe rodziny mogą korzystać i wiele innych dodatków.
Moim zdaniem na plus.

38


Pracownica ~Pracownica (Gość)05.12.2019 21:21

O i Pan Starosta na zdjęciach,wybitny fachowiec od szerzenia biurokracji poprzez tworzenie zbędnych etatów pracy...

60


gość gośćranga03.12.2019 23:14

Ale wy tu wszyscy piszecie głupoty

31


nie ciekawy ~nie ciekawy (Gość)01.12.2019 00:52

~ciekawy, jest takie powiedzenie używane przez niektórych uczestników różnych dyskusji cyt:"Niewiele wiem na ten temat, ale chętnie się wypowiem." Pasuje do Ciebie, jak ulał.

85


ciekawy ~ciekawy (Gość)30.11.2019 23:31

a co z Wolborzem? były (na szczęście) dyrektor z zarzutami, a co z nauczycielami co dali się wpuścić w maliny?

80


gość ~gość (Gość)30.11.2019 22:48

Jeśli chodzi o słowo praktyki a tym bardziej takie na których trzeba będzie faktycznie coś zrobić sumienność i odpowiedzialności młodzież obecnie ma uczulenie,jak tu wytrzymać 6 godzin a nie daj boże 8 godzin bez telefonu w ręku.Jeśli chodzi o praktyki w wybranej już szkole w Bujnach to były dyrektor Sławomir P bardzo skutecznie odzwyczaił młodzież od praktyk,twierdził że młodzież nie przychodzi do szkoły po to aby pracować, co ciekawe kształcenie teoretyczne też było pod psem ocenając to po zdawalności matury.A praktyki w Heringu to nie będzie zabawa, kapitał zachodn ma to do siebie że za darmo nic nie daje,i prawidłowo.

54


gość ~gość (Gość)30.11.2019 21:41

To wszystko to prawda tam sami cwaniacy zostali

111


gość ~gość (Gość)30.11.2019 17:34

Porządna i solidna firma. Tylko wielu obiboków chciałoby dostawać kasę za nic nierobienie!

316


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat