W poszukiwaniu zaginionych rodałów najlepsze były „Opryszki”

ePiotrkow Sobota, 13 kwietnia 20193 4197
Punktualnie o godzinie 10.00 wystrzałem z armaty na Rynku Trybunalskim rozpoczęła się w sobotę, 13 kwietnia, gra miejska „Zaginione rodały”, zorganizowana przez Stowarzyszenie HARC. Na starcie zabawy stanęło ponad sto osób. Wszyscy oni chcieli zmierzyć się z zagadkami golema, rozwiązać łamigłówki logiczne zapisane specjalnym szyfrem, a przede wszystkim uciec przed hersztem bandy Finkelsteinem i odnaleźć legendarny piotrkowski artefakt. Najlepszym okazał się patrol „Opryszki”.

Ładuję galerię...

Szesnaście patroli, łącznie sto osiem osób, dzieci, młodzieży i dorosłych, wzięło udział w sobotę, 13 kwietnia, w grze miejskiej, zorganizowanej przez Stowarzyszenie HARC. W tegorocznej edycji zabawy jej uczestnicy, poznając historię piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej, poszukiwali zaginionych po wojnie rodałów ostatniego rabina Piotrkowa. Gra rozpoczęła się tradycyjnie na Rynku Trybunalskim, o godzinie 10.00, a zakończyła cztery godziny później. Najlepszym patrolem okazał się patrol „Opryszki”, ten sam, który wygrał ubiegłoroczną edycją gry miejskiej. Jego członkowie najszybciej przemierzyli dziewięć, specjalnych i rozsianych po mieście punktów, gdzie musieli rozwiązać zagadki historyczne, zadania na sprawność fizyczną przygotowane przez golema czy łamigłówki logiczne, w których przydała się nie tylko znajomość matematyki, ale ważny był także spryt. „Opryszki” jako pierwsze też dotarły do tytułowych, zaginionych rodałów. Drugie miejsce zajął patrol „Debeściaki” , trzecie przypadło drużynie „Maka Paka”.  

W tym roku na uczestników gry czekało sporo atrakcji, jedną z nich było wejście do piotrkowskich podziemi, łowienie złotych rybek w Strawie czy szukanie woreczków z cennym kruszywem w dawnym Teatrze Hertza. Dodatkowym utrudnieniem i zadaniem, z jakim musiały zmierzyć się patrole była  banda niejakiego Finkelsteina (postaci prawdziwej i związanej ściśle z nieistniejącą już piotrkowską dzielnicą żydowską), która tylko czyhała na to, by odebrać uczestnikom zdobyte w grze fanty i punkty, tak ważne przy ostatecznej klasyfikacji zwycięzców.

Obok wymienionych patroli w grze jeszcze wzięły udział następujące drużyny: Diabełki Łysego, Chata Leśnych Ludzi, Róża bez kolców, Lisice, Pierogi ruskie, Sokoły, Sowa, Sowa i Przyjaciele, Watsonowie, Wilki Wola, Icki, Gang Oratorium i Wilki 2.

Kolejna edukacyjno-sprawnościowa gra miejska, jak zapowiadają przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC odbędzie się już za rok. Pomysł na kolejną edycję już mają...

 

 

Tekst i foto: Agawa


Zainteresował temat?

8

3


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.04.2019 06:27

J11 z pewnością już przeszli na judaizm.. Jedzą chały i karpia po żydowsku...

20


j11 ~j11 (Gość)14.04.2019 09:22

Promowanie judaizmu wśród dzieci, nic więcej.

15


gość ~gość (Gość)13.04.2019 17:26

Dobrze że pogoda dopisała...

05


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat