"W polityce działam z drugiego lub trzeciego rzędu"

Strefa FM Czwartek, 20 kwietnia 201741 7027
Ostatnio zrobiło się o nim głośno po uroczystej sesji Sejmiku Wojewódzkiego, kiedy zbojkotował przemówienie byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego, Andrzeja Rzeplińskiego i domagał się wyłączenia przemówienia z programu sesji. Wtedy usłyszeć mógł o nim cały kraj. Na szczeblu lokalnym, w Piotrkowie, znany jest jednak przede wszystkim jako mecenas obsługujący między innymi piotrkowski magistrat, choć zaznaczył, że funkcję udaje mu się łączyć z mandatem radnego. - W polityce cały czas działam z drugiego-trzeciego rzędu - przyznał na antenie Strefy FM w programie "Strefa pytań" Michał Król, radny wojewódzki z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Po raz kolejny pytany o bojkot przemówienia profesora Andrzeja Rzeplińskiego, Król odpowiedział, że "Rzepliński wyrządził wiele szkód, łamał prawo i jako prezes nadużywał swojej pozycji, a ponadto skompromitował się jako prawnik". - W sytuacji, gdy był osobą, która spowodowała zamęt wokół Trybunału, jego działalność spowodowała szkodę dla interesu Polski - mówił. Padły między innymi pytania także o to, czy Rafała Piaseckiego, radnego z Bydgoszczy (do niedawna polityka PiS), którego żona opublikowała nagranie, na którym słychać, jak mężczyzna obraża ją, grozi, dusi i bije. - To były członek PiS-u. Nie znam szczegółów tej sprawy. My, jako adwokaci (od advocare - wzywać na pomoc) powinniśmy pomagać ludziom w różnych sytuacjach, także przestępcom - podkreślił, ale dodał, że są sprawy, gdzie ktoś z powodu osobistych przekonań nie podejmuje się obrony i przytoczył przykład Ryszarda Cyby, który dokonał ataku na biuro PiS w Łodzi i zabił Marka Rosiaka.

- Tam byłem po stronie oskarżyciela posiłkowego i na pewno nie byłbym w stanie bronić oskarżonego - mówił.

 

Powtórka rozmowy z radnym i mecenasem Michałem Królem o 17:30 na antenie Strefy FM.


Zainteresował temat?

10

6


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Koleżanka ~Koleżanka (Gość)24.04.2017 21:09

Nie jestem żadną Olgą, ale skoro wiesz lepiej, to nazywaj sobie mnie jak chcesz. W sumie - lata mi to ;)

00


Koleżanka ~Koleżanka (Gość)20.04.2017 21:40

Doskonale wykształcony, kompetentny i zawsze perfekcyjnie przygotowany. Facet z otwartą głową i ogromną wiedzą. To rozwiewa wszelkie nieudolne pytania sklavów i innych żałosnych "znawców". Tak trzymaj Michał!

1119


olivia ~olivia (Gość)20.04.2017 12:39

Panie mecenasie. Piotrków liczy na Pana, Piotrków czeka, aż puści Pan w skarpetkach "redaktora".

2025


działacze gorszego sortu ~działacze gorszego sortu (Gość)22.04.2017 07:54

cyt." Król odpowiedział, że "Rzepliński wyrządził wiele szkód, łamał prawo i jako prezes nadużywał swojej pozycji"
To jest najprostsza droga do zrujnowania sobie kariery,jeśli ma na to dowody to niech je przedstawi,jeśli takowych nie ma to powinien mieć sprawe w Sądzie,zapłacić odszkodowanie,być wyrzucony z palestry...ponieść wszelkie konsekwencje chlapania pisowskim jęzorem.
Całą to sprawę przeanalizujemy z prawnikami i zastanowimy się i zastanowimy się nad dalszą drogą prawną.

41


Zanzi ~Zanzi (Gość)21.04.2017 13:15

Cytuję:
znany jest jednak przede wszystkim jako mecenas obsługujący między innymi piotrkowski magistrat, choć zaznaczył, że funkcję udaje mu się łączyć z mandatem radnego

Z pewnością. Ile by nie było tych funkcji, wszystkie da się połączyć i pogodzić ;)

80


EP ~EP (Gość)21.04.2017 08:59

A garnitur ma z XX wieku. Nie stać go na nowy?

97


borowik ~borowik (Gość)20.04.2017 22:10

"i na pewno nie byłbym w stanie bronić oskarżonego" z takim tokiem myślenia, to lekarz o odmiennej opcji politycznej, od pacjenta, mógłby odmówić leczenia. Będzie bronił przestępców, a z PO nikogo.
Adres: https://www.epiotrkow.pl/news/W-polityce-dzialam-z-drugiego-lub-trzeciego-rzedu,28237

111


MowaTrawa ~MowaTrawa (Gość)20.04.2017 22:05

Skoro Król ma dowody na łamanie prawa przez prezesa Rzeplińskkiego to jego zas****m obowiązkiem ptzedstawić te dokumenty odpowiednim organom. Jeśli nie ma takich dowodów to jego słowa są g***o warte.

165


vanda ~vanda (Gość)20.04.2017 21:27

Co ty królu złoty chcesz być numerem One! Kryśka pawłowicz wystarczy za krzykacza! N

116


suto ~suto (Gość)20.04.2017 18:47

Który radny został nagrany jak chlapie jęzorem o ... i w czyim posiadaniu są nagrania?
Ktoś, coś?

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat