W piotrkowskim sanepidzie świętowali 100-lecie służb sanitarnych

Strefa FM Piątek, 05 kwietnia 20196 7171
Dokładnie 100 lat temu w Polsce powstały Służby Sanitarne. Z tej okazji świętowała również Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Piotrkowie. Podczas piątkowych uroczystości nie obyło się bez wspomnień i podziękowań

Ładuję galerię...

-Po tylu latach pracy widzimy, że sytuacja sanitarno-epidemiologiczna naszego miasta i powiatu poprawia się. Obecnie mamy dużo więcej pracy, ale są tego bardzo duże efekty. Wprowadzono m.in. ustawę antytytoniową, teraz w restauracjach już się nie pali papierosów. Poprawiła się również świadomość zdrowotna mieszkańców. Cały czas próbujemy ulepszać stan sanitarny szkół, przedszkoli czy placówek gastronomicznych - podsumowała Wiesława Kozińska, rzecznik prasowy piotrkowskiego sanepidu.

 

Na uroczystości pojawili się również m.in. wiceprezydent Piotrkowa Andrzej Kacperek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Ludomir Pencina oraz starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Piotrkowie w piątek pracuje normalnie. Wszyscy petenci obsługiwani są bez zmian. 

 

W Piotrkowie Trybunalskim początki służby sanitarnej to rok 1947. Wtedy na terenie miasta i powiatu piotrkowskiego działało Biuro Sanitarne z siedzibą przy ul. Wojska Polskiego 14.

Obecnie państwowym powiatowym inspektorem sanitarnym w Piotrkowie Trybunalskim i dyrektorem PSSE jest Elżbieta Dobrzyńska. Stacja zatrudnia 98 osób, w jej strukturze wydzielony jest Oddział Laboratoryjny i Oddział Nadzoru Sanitarnego.

W 2018 roku laboratorium PSSE wykonało 9 411 badań w ramach nadzoru sanitarnego i 18 796 badań w ramach działalności usługowej.

W skład Oddziału Nadzoru Sanitarnego wchodzą sekcje: Higiena Żywności i Żywienia, Higiena Pracy, Higiena Komunalna, Epidemiologia, Higiena Dzieci i Młodzieży, sekcja Zapobiegawczego Nadzoru Sanitarnego i sekcja Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej.

Pod nadzorem PSSE pozostaje ponad 2700 obiektów. Rocznie PSSE przeprowadza ok. 1600 kontroli sanitarnych sklepów, lokali gastronomicznych, placówek oświatowo-wychowawczych, zakładów pracy, obiektów kultury i wypoczynku, obiektów sportowych, podmiotów leczniczych i pomieszczeń użytku publicznego. Oprócz nadzoru sanitarnego PSSE prowadzi działania w zakresie promocji zdrowia, oświaty zdrowotnej i zdrowego stylu życia.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

vac ~vac (Gość)06.04.2019 21:10

Rozumiem że wszyscy w nagrodę otrzymali również komplet szczepień od wszystkiego i na wszystko?

30


gość ~gość (Gość)06.04.2019 16:00

Czepiają się tylko tych od których nie dostają pod stołem.

40


Bolek ~Bolek (Gość)06.04.2019 12:10

Kolejna instytucja pierdząca w stołki. Gdzie kontrole masarni. sklepów i barów???

30


gość ~gość (Gość)06.04.2019 11:11

A co z E.coli w gminie Moszczenica?

10


gość ~gość (Gość)05.04.2019 13:04

Tylko jaki sens waszych kontroli jak budki z jedzeniem nie mają bieżącej cieplej wody gdzie tłuszcz sie lepi w kazdym miejscu i działają a sklepy ganiacie o wszystkie wymogi trochę niesprawiedliwe.

51


Bronek ~Bronek (Gość)05.04.2019 12:24

Szacunek dla Was za waszą pracę,często śmierdzącą.

43


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat