W piątek zamykają fragment A1. Kierowcy, zaplanujcie wcześniej podróż!

ePiotrkowRegion Czwartek, 16 stycznia 202039 12964
W piątek 17 stycznia o godz. 19.00 autostrada zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu – na 3 dni! - na odcinku od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski Zachód. Utrudnienia zaczną się jednak już 3 godziny wcześniej.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Zamknięcie fragmentu autostrady wiąże się z koniecznością wyburzenia 6 wiaduktów na odcinku między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski Zachód, a te – przypomnijmy – zostały zamknięte 9 stycznia. Ze względu na zły stan techniczny i niedopowiadające obecnym standardom parametry techniczne, obiekty zostaną rozebrane, a w ich miejsce wybudowane będą nowe. Przeznaczone do rozbiórki obiekty znajdują się na drogach lokalnych:

- Srock – Wodzinek,

- Imielna – Sierosław,

- Przydatki – Doły Brzeskie,

- Papieże – Karlin,

- Władysławów – Żychlin,

- Bąkowiec – Polesie.

 

Oznacza to, że teraz okoliczni mieszkańcy muszą korzystać z objazdów do czasu wybudowania nowych wiaduktów. By przedostać się z jednej strony budowy na drugą, na tym odcinku do dyspozycji kierowców wskazane są dwie drogi: Dąbrówka – Mąkoszyn i Brzoza – Kamocin. - Nowe obiekty będą miały nie tylko większą nośność, ale także będą znacznie bezpieczniejsze od zamykanych. Na każdym z nich pojawi się ciąg pieszo-rowerowy, czego na starych obiektach nie było. Jak deklaruje wykonawca wszystkie sześć wiaduktów powinno być gotowych i przekazanych od użytkowania w ciągu najbliższego roku - informuje Maciej Zalewski z łódzkiej GDDKiA.

 

Stare wiadukty zostały już przygotowane do wyburzenia (usunięto bariery, oświetlenie, instalacje, a także sfrezowano warstwę bitumiczną z jezdni). Termin ich wyburzenia to weekend 18/19 stycznia 2020 roku.

 
Na czas rozbiórki wiaduktów KONIECZNE BĘDZIE ZAMKNIĘCIE DLA RUCHU AUTOSTRADY A1 NA ODCINKU OD WĘZŁA TUSZYN DO WĘZŁA PIOTRKÓW TRYBUNALSKI ZACHÓD. Pierwszych kilkudziesięciominutowych zatrzymań ruchu należy spodziewać się już jednak w piątek 17 stycznia ok. godz. 16.00 – 17.00, podczas wprowadzania tymczasowej organizacji ruchu. Przewidywany czas przywrócenia ruchu na autostradzie to poniedziałek 20 stycznia ok. godz. 6.00 – 7.00. - Te 3 dni to termin maksymalnie skrócony. Celowo wybraliśmy weekend, żeby zminimalizować uciążliwości dla kierowców – dodaje M. Zalewski. - Prace będą tam trwać 24 godziny na dobę, bez przerw.


Reasumując, autostrada A1 między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski Zachód będzie niedostępna dla kierowców od godz. 19.00 w piątek 17 stycznia do godziny 6.00 w poniedziałek 20 stycznia 2020 r. W tym czasie kierowcy podróżujący między południem i północą Polski muszą korzystać z objazdów:

1. Jadąc od Łodzi w kierunku Katowic: na węźle Tuszyn zjeżdżają z autostrady A1 na DK 12/91 i przez Srock jadą w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na węźle Piotrków Trybunalski Północ zjeżdżają w prawo na drogę ekspresową S8 i dojeżdżają nią do autostrady A1 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód.

2. Jadąc od strony Katowic w kierunku Łodzi, należy na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjechać na drogę ekspresową S8 (kierunek Warszawa), dotrzeć do najbliższego węzła – Piotrków Trybunalski Północ, tam skręcić na DK 12/92 i dojechać nią do węzła Tuszyn, skąd można kontynuować podróż w kierunku Łodzi i Gdańska autostradą A1.

 

- Kierującym przypominamy o konieczności bezwzględnego przestrzegania przepisów i stosowania się do ustawionego oznakowania - zaznacza przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi. - Należy pamiętać, że budowa opisywanego odcinka autostrady A1 odbywa się POD RUCHEM, co powoduje szereg komplikacji, niebezpieczeństw i jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla wykonawcy, jak i kierowców.

Warto przed planowaną podróżą przeanalizować możliwości przejazdu trasą alternatywną, gdzie nie ma ryzyka napotkania robót drogowych i utknięcia w zatorze samochodów. Czas poświęcony na taką analizę, z pewnością nie będzie zmarnowany i pozwoli uniknąć straty czasu i nerwowych sytuacji.

 
- Prace związane z budową autostrady A1 przebiegają szybciej niż przewiduje harmonogram – mówi Maciej Zalewski z GDDKiA w Łodzi. - To wynik dość łagodnej zimy, bo teoretycznie wykonawca – zgodnie z kontraktem – powinien mieć teraz przerwę zimową, a to oznacza, że między 15 grudnia a 15 marca mógłby w zasadzie nie pracować. Jeśli podejmuje w tym czasie jakieś prace, to jest to tylko i wyłącznie jego dobra wola. Wracając do kwestii wiaduktów, to jesteśmy obecnie w bardzo ważnym – nawet krytycznym – momencie tej budowy. To ostatni moment, kiedy cokolwiek zabieramy kierowcom. Teraz następowała będzie już tylko poprawa. Przypominam, że na czerwiec zaplanowaliśmy oddanie wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego, co znakomicie poprawi komunikację między okolicznymi gminami.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.01.2020 23:45

Nie chodzi tyle o to że robia drogę i jest źle tylko można bylo to z rozwagą i rozumem zrobic A nie wszystko na raz robic i odcinac ludzi od dojazdu do miasta!!!ktoś kto ma zablokowane dojazdy wie co mówi A Ci którym to nie przeszkadza zapewne mieszkają po drugiej stronie autostrady więc im wszystko jedno!!!

10


gość ~gość (Gość)17.01.2020 20:03

Na wodzinie już burzą

10


gość ~gość (Gość)17.01.2020 19:31

Nie robią źle, robią też źle , ogarnięty człowiek to zrozumie,ale reszta to komentarze

11


anka ~anka (Gość)17.01.2020 17:24

To co się dzieje z tymi mostami odzwierciedla to co się dzieje w kraju przy polityce Pis...

33


gość ~gość (Gość)17.01.2020 15:36

Stoita już?

10


gość ~gość (Gość)17.01.2020 10:29

Ale będą jajca.Jaworowicz przyjedzie jak nic.

40


gość ~gość (Gość)17.01.2020 10:08

No tak,najlepiej zamknąć na weekend.Podwykonawcy też mają rodziny i chcą odpocząć!!

23


gość ~gość (Gość)16.01.2020 10:30

Utrudnienie związane z zamknięciem autostrady A1 przygotowane jest w darmowej nawigacji Waze. Pomagamy ominąć utrudnienia.
https://www.waze.com/pl/events/wyburzenie-wiaduktow-2020-01-17

52


gość ~gość (Gość)16.01.2020 09:28

Dlaczego pojazdy budowy jeżdżą normalnie a ktoś inny musi kombinować??

017


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat