W piątek otwarcie mediateki i początek Piotrkowskiego Tygodnia Nauki i Techniki

ePiotrkow Wtorek, 11 czerwca 201930 7695
Piknik rodzinny wraz z festiwalem nauki i techniki, do tego specjalny korowód „Podaj książkę" złożony z czytelników przenoszących symbolicznie ostatnie osiemset książek z siedziby dawnej biblioteki przy ul. Jerozolimskiej do nowego budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej. W piątek 14 czerwca otwarcie Mediateki 800-lecia.
fot. M. Kołodziejczyk

Biblioteka z wolnym dostęp do księgozbiorów, aula konferencyjna, pracownia gier komputerowych, kącik dla dzieci, kawiarnia, a przede wszystkim nowoczesna część naukowo-techniczna to wszystko znajduje się w Mediatece 800-lecia, która powstała na placu Pofranciszkańskim. Już w najbliższy piątek otwarcie obiektu. - Z tej okazji dla mieszkańców oraz turystów organizowany jest piknik rodzinny – mówi Jarosław Bąkowicz z piotrkowskiego magistratu. - Tego dnia planowane jest uroczyste otwarcie Mediateki 800-lecia oraz inauguracja Piotrkowskiego Tygodnia Nauki i Techniki.

 

O godzinie 14.00 każdy będzie mógł stać się częścią korowodu, który przeniesie ostatnie 800 książek ze starej do nowej siedziby książnicy. Następnie zaplanowano pokazy doświadczeń fizycznych, konkursy dla dzieci i dorosłych, przejażdżkę pneumomobilem, eksperymenty z ciekłym azotem, pokaz druku przestrzennego oraz eksperymenty naukowe.

W sobotę i niedzielę (15-16 czerwca) przygotowano naukowy piknik. - To propozycja dla całych rodzin, gdzie każdy znajdzie dla siebie ciekawe propozycje. Będą m.in. kreatywne warsztaty naukowe, konkursy z nagrodami, prezentacja łazika marsjańskiego, zabawy z elektromagnetyzmem, turniej gier planszowych oraz pokazy doświadczeń fizycznych i chemicznych – wylicza przedstawiciel magistratu.

Przez kilka kolejnych dni przewodnicy będą czekać na grupy zorganizowane, które oprowadzane będą przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tydzień otwarcia zakończy się w sobotę, 22 czerwca.

Mediateka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00 – 20.00.

 

Chcesz znaleźć się wśród sympatyków biblioteki, którzy przeniosą ostatnie 800 książek do nowej siedziby? - Na chętnych do wzięcia udziału w tym okazjonalnym i historycznym przedsięwzięciu czekamy pod mailem promocja@biblioteka.piotrkow.pl – mówi Grzegorz Stanecki z MBP w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

5

4


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)16.06.2019 14:46

Do której dzisiaj można tam zajrzeć?

02


wyrwigrosz ~wyrwigrosz (Gość)11.06.2019 13:12

Nikt tam nie będzie chodził na ławkach sami emeryci siedzą. Daję tydzień od otwarcia i pustki tam będą. Porządnego szpitala nie ma w Piotrkowie chodzą słuchy że nawet porodówkę zamkną a tu jakaś mediateka za tyle milionów

910


gość ~gość (Gość)12.06.2019 11:17

W mieście emerytów mediateka. Studentów tez co roku jest mniej a w szpitalach... Dramat!!

111


a oso chodzi ~a oso chodzi (Gość)11.06.2019 21:05

Ludzie ogarnijcie sie Mediateka już jest wiec gadanie- a jak by tu było przedszkole jest bez sensu

46


wody polskie ~wody polskie (Gość)11.06.2019 09:52

A co z wodą, która wdziera się do budynku ?

83


eP-cimów ~eP-cimów (Gość)11.06.2019 10:27

Obowiązkowa obecność w tak uroczystym dniu ! ! Piękne zaproszenie i okazja zapoznania się z efektami wydanych milionów i powstałych zadłużeń Miasta. Otwarcie Mediateki na pewno wiąże się z pokropkiem – rozumiem, że kropić będą nie tylko Rabin i Proboszcz lecz również Patriarchowie wszystkich Kościołów w Polsce tj. Pop, Imam, przedstawiciele Kościołów Ewangelickiego, Świadków Jechowy itd. itd.
Nie zapominajmy o religiach Wschodu – z tamtych stron przybywają teraz emigranci …..............
Od kilku lat wieść Gminna niosła o pomieszczeniu kaplicy? W tych okolicznościach niezbędna. Korzystając z okazji, rodzi się pytanie; – czy Magistrat nie powinien ogłosić terminu przekazania Gminie Żydowskiej, "Naszego -Mieszkańców Piotrkowa"- budynku po obecnej bibliotece oraz kamienic – które i na jakich warunkach? lub zaprzeczyć spekulacjom, zdenerwowanych mieszkańców Naszego Grodu ...........

147


gość ~gość (Gość)11.06.2019 19:27

A będzie poczęstunek?

91


zu ~zu (Gość)11.06.2019 15:26

Wszystko fajne tylko po co do 20.00? Przecież to tylko Piotrków

82


gość ~gość (Gość)11.06.2019 14:28

Szpital chyli się upadkowi, żadnej porządnej hali sportowo-rekreacyjnej, żadnych porządnych autobusów komunikacji miejskiej, w tym podwyżki biletów, dziura na dziurze na każdej ulicy, ale najważniejsze stoi-Mediateka! Cud inżynierii lądowej!!!

175


las. ~las. (Gość)11.06.2019 13:53

Może wystarczy już tych głupich komentarzy na ten temat.

117


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat