W piątek 28 lipca pierwsze mistrzostwa w nowej dyscyplinie

ePiotrkow Wtorek, 25 lipca 20170 2769
W piątek 28 lipca na kąpielisku SŁONECZKO w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się I Otwarte Mistrzostwa Polski w nowej dyscyplinie sportowej: badmintonie wodnym. W imprezie udział będzie mógł wziąć każdy kto ukończył 13 lat. Dla najlepszych przygotowano atrakcyjne nagrody, puchary i medale!

Zawody rozegrane zostaną w wodzie. Zawodnicy będą w niej stać do wysokości 70-80 cm, siatka od lustra wody znajdować się będzie na wysokości 1,55 m. Mecze rozgrywane będą w grach podwójnych. Nie ma podziału na turniej kobiet i mężczyzn. Drużyny mogą być mieszane. Każda gra rozgrywana będzie do 2 wygranych setów. Aby wygrać seta należy zdobyć 21 pkt. Obowiązywać będzie system rozgrywek grupowo-pucharowy – w zależności od ilości zgłoszeń.

Siatka o szerokości 70-80 cm zawieszona zostanie na wysokości 1,55 m nad lustrem wody. Gra rozgrywana będzie na punkty na polu o długości 13 m i szerokości 6 m. Lotki używane w turnieju będą wykonane z plastiku. Rakietki i lotki zapewnia Organizator. Od zawodników wymagany jest tylko strój sportowy.

 

Zapisy przyjmuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie, al. 3 Maja 6B, tel.

44 732 65 69 lub przed turniejem do godziny 9:15. Udział w zawodach jest bezpłatny.

 

Mistrzostwom towarzyszyć będzie festyn rodzinny. Organizatorzy zaplanowali pokazy ratownictwa medycznego czy motoryzacyjne. Będzie też coś dla miłośników … rugby i paintballa. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, odbędzie się m.in. turniej badmintona na piasku dla dzieci do 13 lat. Oczywiście z nagrodami!

 

Organizatorami imprezy są: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie, KKS Ruch Piotrków i Agencja Informacyjno – Reklamowa ARWO.


Zainteresował temat?

5

7


Komentarze (0)

Komentowanie zostało wyłączone.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat