W niedzielę święto miodu

UM Piotrków Trybunalski Czwartek, 18 lipca 20195 4437
W najbliższą niedzielę (21 lipca) w Rynku Trybunalski odbędzie się V Piotrkowskie Święto Miodu. Obchody rozpoczną się korowodem pszczelarzy, który przejdzie ze Starówki do kościoła akademickiego Panien Dominikanek, gdzie o godz. 11.30 rozpocznie się msza święta w intencji pszczelarzy, po której zaplanowano wykład na temat leczniczych właściwości propolisu.

Tymczasem w Rynku Trybunalskim przez cały dzień będzie odbywał się miodowy jarmark. Na stoiskach będzie można kupić miód pod różnymi postaciami oraz jego produkty pochodne. Nie zabraknie także degustacji miodu z miejskiej pasieki.

 

Tradycyjnie jarmarkowi będą towarzyszyły występy artystyczne, które rozpoczną się o godz. 13.30. Wystąpią: Miejska Orkiestra Dęta, kapela Tkacze oraz zespoły Koraliki, Nad Wolbórką, Pasjonatki, Grabiczanie i Swing Band Kasztelania.

Piotrkowskie Święto Miodu w tym roku jest częścią I Trybunalskiego Festiwalu Smaków. W dniach 20-27 lipca na piotrkowian i turystów przygotowano wiele kulinarnych atrakcji. Będą Trybunały Nalewkowe (20.07), Święto Miodu oraz Restaurant Week, a wszystko to zakończy się Biesiadą Trybunalską (27.07).


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrków to... ~Piotrków to... (Gość)21.07.2019 11:08

... kraina mlekiem i miodem płynąca!

20


mom ~mom (Gość)19.07.2019 08:22

Czy będzie degustacja miodu Magistrackiego .............. na Żwirki mamy pasiekę ............ pasieka istnieje kilka lat, lecz z degustacja cienko .................

30


ssss ~ssss (Gość)19.07.2019 06:37

W Polsce jest dziwna tradycja czczenia wszystkiego co daje ziemia. Msza, orkiestra, korowód, występy.. Dziwne, dziwne. Wszak każdy ma swoje tradycje jedni miód, drudzy alkohol...

54


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat