W Łódzkim Domu Kultury świętowano pierwszy rok projektu Przystanek 60+

ePiotrkowŁódzkie Wtorek, 19 grudnia 20170 2205
Łódzki Dom Kultury podsumował całoroczny Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+ –pilotażowy program skierowany do osób po 60 roku życia z całego regionu łódzkiego.

Ładuję galerię...

Na uroczystej gali odbywającej się w świątecznej scenerii dyrekcja Łódzkiego Domu Kultury wraz z członkami zarządu województwa łódzkiego: Joanną Skrzydlewską i Jolantą Ziębą-Gzik, a także dyrektorem Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Hieronimem Andrzejewskim wręczyli nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym w konkursie fotograficznym i plastycznym organizowanym w ramach plenerów artystycznych we wrześniu i październiku bieżącego roku. – Jestem dumny, że projekt zainaugurowany w październiku 2016 roku tak szybko się rozwija i już w tym momencie obejmuje całe województwo. Nie zwalniamy tempa i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych aktywnościach w roku 2018 – podkreślał Jacek Sokalski, dyrektor ŁDK.

 

Do konkursów zgłoszonych zostało przeszło 80 prac z kilkunastu miejscowości z regionu. W kategorii plastycznej jury przyznało nagrody: I miejsce – Alina Olejnik (Wieluń), II miejsce – Agnieszka Mentek (Skierniewice), III miejsce – Elżbieta Andrzejewska (Tomaszów Mazowiecki). Dodatkowo wręczono 17 wyróżnień.


W konkursie fotograficznym I miejsce zajęła Bożena Gęgotek (Piotrków Trybunalski), II miejsce – Zofia Spaleniak (Wieluń), III miejsce – Katarzyna Kuśmierska (Sulejów). Jury przyznało 8 wyróżnień. Gwiazdą wieczoru był Ivo Orłowski, któremu akompaniował na skrzypcach Mariusz Kielan.

 

Tylko w roku 2017 w ramach projektu Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+ Łódzki Dom Kultury zorganizował m.in. 6 przeglądów twórczości dojrzałej w kategoriach: fotografia, muzyka, literatura, teatr, kabaret, malarstwo, a także 13 cykli warsztatów w ramach współorganizacji projektów kulturalnych, 5 forów oraz 10 plenerów artystycznych w parkach krajobrazowych województwa łódzkiego. Łącznie w przeszło 40 wydarzeniach w pierwszym roku działalności projektu wzięło udział ponad 3000 uczestników z regionu łódzkiego.


Ze względu na bardzo duże zainteresowanie uczestnictwem w projekcie nie tylko uczestników, ale również instytucji z całego województwa, marszałek Joanna Skrzydlewska wraz z dyrektorem Jackiem Sokalskim zapowiedzieli jego kontynuację w roku 2018.

 

Celem projektu Przystanek 60+ jest prezentacja i promocja dorobku twórczości artystycznej mieszkańców województwa łódzkiego w wieku 60+, integracja środowisk seniorskich, konfrontacja i wymiana doświadczeń seniorskich, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób 60+ oraz inspirowanie do poszukiwania nowych form pracy artystycznej.


Od samego początku patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

 

(materiały: ŁDK)


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat