ARTYKUŁ SPONSOROWANY

W Łodzi nauczysz się angielskiego, nie wychodząc z domu

Poniedziałek, 02 grudnia 2019 1353
Szukając informacji na temat nauki języków obcych w Łodzi i okolicach, możemy także natrafić na ciekawe statystyki i badania, które pokazują, w jakim kierunku idą współczesne trendy w nauczaniu. Okazuje się, że nie tylko chcemy uczyć się języków obcych, ale również zależy nam na szybkiej i łatwej nauce, którą możemy podjąć, nie wychodząc z domu. Dane te łączą się także z informacjami na temat rynku pracy i zapotrzebowaniem w różnych branżach na pracowników mówiących po angielsku. Jak wygląda nauka angielskiego w Łodzi i jak łączy się ona z karierą zawodową? O tym w poniższym tekście.

Dlaczego warto wybrać naukę z domu?

 

Zacznijmy do tego, że Łódź to ogromna aglomeracja składająca się z wielu dzielnic oraz przyległych miejscowości. Hasło: szkoła angielskiego Łódź króluje w wyszukiwarkach, ale wyniki nie dają gwarancji znalezienia najlepszego nauczyciela języka. Dlatego warto wiedzieć, że w Łodzi nauczymy się angielskiego, nie wychodząc z domu. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzi nowoczesna platforma do nauki języka angielskiego online – Tutlo.

 

Nauka angielskiego w Łodzi – online, a może stacjonarnie?

 

Przewaga kursu języka angielskiego online, na przykład na wspomnianej platformie Tutlo, nad stacjonarnymi szkołami wydaje się dość duża. Po pierwsze sami wybieramy godzinę lekcji, długość jej trwania oraz miejsce, z którego się uczymy. Wystarczy nam przecież tylko dostęp do internetu. Po drugie od nas zależy, czy wybierzemy naukę z polskim lektorem angielskiego, czy też z native speakerem. Po trzecie sami wybieramy temat zajęć. Możemy doskonalić nasze słownictwo biznesowe i specjalistyczne albo ćwiczyć gramatykę. Nie powinniśmy zapominać jeszcze o jednej przewadze nauki online nad kursem w szkole stacjonarnej. Zajęcia przez internet odbywają się metodą jeden na jeden. Cały czas lektora poświęcony zostaje nam, a brak innych uczniów sprawia, że łatwiej przełamujemy barierę komunikacyjną, która czasem występuje.

 

Praca w Łodzi i znajomość angielskiego

 

Przeglądając dane dotyczące rynku pracy w Łodzi, zamieszczone przez Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji, (http://orpde.wckp.lodz.pl/content/rynek-pracy-w-%C5%82odzi-i-wojew%C3%B3dztwie-%C5%82%C3%B3dzkim-w-i-kwartale-2019-roku) szybko dochodzimy do kilku bardzo ciekawych wniosków. W Łodzi najwięcej ofert pracy dotyczy sprzedaży i obsługi klienta, jednocześnie w pierwszej dziesiątce znajdują się zawody specjalistyczne, inżynieryjne, związane z finansami, IT czy też logistyką. Wśród wymagań wobec przyszłych pracowników, które najczęściej pojawiały się w ofertach, były te dotyczące znajomości języków obcych – (język angielski oraz język dodatkowy, na przykład: francuski, niemiecki, szwedzki, holenderski).

 

Wraz z nowymi przedsiębiorstwami, które powstają na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Radomsku, regularnie pojawiają się oferty pracy firm zagranicznych, w których wymagana jest znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie komunikatywnym. Warto o tym pamiętać, jeśli będziemy się starać o pracę w jednej z tego typu firm.

 

Nie poddawajmy się, gdy pojawią się niepowodzenia

 

Na koniec jeszcze jedna uwaga. Niezależnie, czy będziemy uczyć się angielskiego z domu, czy w szkole stacjonarnej, niezależnie, czy będzie nam on potrzebny w pracy, czy też w sferze prywatnej, ważna jest systematyczna praca. Bez niej, jeśli szybko poddamy się i zrezygnujemy z lekcji, nie odniesiemy oczekiwanych rezultatów i sukcesów, a to nie właśnie nam chodzi.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat