W lipcu będzie można jeździć obwodnicą Radomska?

Strefa FM Środa, 14 maja 20147 2388
Już niedługo będzie można jeździć zachodnim odcinkiem obwodnicy Radomska. To jedna z najważniejszych, ale też i najdroższych miejskich inwestycji drogowych. Kosztuje około 40 milionów złotych, z czego 30 milionów to dofinansowanie unijne.

Kiedy będzie można jeździć nową obwodnicą? - Nie szybciej niż w lipcu – mówi Anna Milczanowska, prezydent Radomska. - Teraz o 2 tygodnie wydłużyliśmy wykonawcy zakończenie prac. Pobocza mają dość wysokie nasypy, dlatego zależy nam, aby wszystko związało się jak należy, zwłaszcza trawa, która ma tam wyrosnąć, a ona nam pięknie wiąże ziemię. Mieliśmy trochę opadów deszczu, pobocza były świeże, więc trochę, choć w niewielkim stopniu, osunęły się. Trzeba wprowadzić takie rozwiązania, aby woda miała dokąd uciekać. A później odbiory, które dość długo trwają. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, wojewódzki inspektor, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – trochę to potrwa aż wszystkie te instytucje wydadzą swoje decyzje.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wkurzony ~wkurzony (Gość)15.05.2014 11:53

Obwodnica zachodnia i północna to była za Gierka,ale jak ją teraz przebudują na autostradę to w Piotrkowie będziemy mieli obwodnice ale przez środek miasta.Już Radomsko,a nawet Rozprza się tym zajęła,ale nasze "Orły"oczywiście o tym zapomnieli.Przecież trzeba by się było dogadać dyrekcją autostrad,trochę pojeżdzić i załatwiać,a to jest takie trudne.Czy nie ważniejszy jest szlak 4 kultur?Przecież to bardziej spektakularne i wyborcy /czytaj mohery/widzą.

21


Piotrkowianin Piotrkowianinranga15.05.2014 10:43

Cytuję:
- Nie szybciej niż w lipcu – mówi Anna Milczanowska, prezydent Radomska.

Jakaś nowa miara prędkości?

10


MIchał MIchałranga15.05.2014 09:25

"btg" napisał(a):
No i można mieć obwodnicę miasta? Można. W Piotrkowie (miasto powinno się raczej nazywać Pierdziszew Tryb.) zachodnia obwodnica to na razie odległa galatyka...


Zawsze myślałem, że zachodnia i północna obwodnica Piotrkowa Trybunalskiego istnieje od czasów Gierka ;)

30


btg ~btg (Gość)14.05.2014 22:31

No i można mieć obwodnicę miasta? Można. W Piotrkowie (miasto powinno się raczej nazywać Pierdziszew Tryb.) zachodnia obwodnica to na razie odległa galatyka...

12


kiero ~kiero (Gość)14.05.2014 21:44

Dla ERA to spore ułatwienie:}

10


MIchał MIchałranga14.05.2014 14:42

Tak, od granicy miasta na Narutowicza do Brzeźnickiej.

00


hm... ~hm... (Gość)14.05.2014 12:04

Ale skąd dokąd? Z Radomska do Radomska?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat