W lasach susza. Płonie kilkadziesiąt hektarów w pow. opoczyńskim [foto, video]

ePiotrkowRegion Wtorek, 23 kwietnia 20192 8413
Do pożaru pół hektara poszycia leśnego doszło we wtorek przed południem w miejscowości Borowa w gminie Wola Krzysztoporska. Ogień gasili strażacy z OSP KSRG Parzniewice, OSP KSRG Wola Krzysztoporska i OSP Bogdanów. Zdjęcia z akcji otrzymaliśmy od druhów z tej pierwszej jednostki. Z kolei strażacy z OSP KSRG Sulejów gaszą dużo większy pożar, do którego doszło w okolicach miejscowości Siedlów w powiecie opoczyńskim, tam mogło płonąć nawet 50 ha leśnych terenów. Tamtejsi druhowie wysłali nam filmik z miejsca akcji. Pożar udało się już opanować.

Ładuję galerię...

 

 

W lasach trwa susza, w wielu miejscach ogłoszono trzeci - najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Sytuacja jest tak zła, że nawet gdyby padało przez kilka dni, niewiele by to pomogło, dlatego strażacy i leśnicy obecnie odradzają spacery po lesie.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość gośćranga23.04.2019 15:53

Najpierw w kamiennej teraz w Borowej chyba ktoś to lubi robić

52


snoop drągi drong ~snoop drągi drong (Gość)23.04.2019 14:57

Mniej lasów i wycinać więcej drzew w miastach! Każde wolne miejsce zalać natychmiast asfaltem bo asfalt przynajmniej nie więdnie. Aaaaa i jeszcze trzeba dziurę w Bełchatowie pogłębić bo wody jest zbyt wiele!

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat