W gminie Wola Krzysztoporska będzie bezpieczniej

ePiotrkowRegion Wtorek, 17 kwietnia 20183 1588
Policja i samorząd wspólnie myślą o bezpieczeństwie. W Urzędzie Gminy w Woli Krzysztoporskiej 10 kwietnia podpisano porozumienie dotyczące patroli ponadnormatywnych.

Wójt gminy i p.o. komendant miejski policji w Piotrkowie Trybunalskim podinsp. Krzysztof Mikułowski, w obecności komendanta Komisariatu Policji w Grabicy podinsp. Krzysztofa Pabicha podpisali porozumienie w sprawie patroli ponadnormatywnych na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Zgodnie z nim policji przekazana zostanie kwota 8 tys. zł, co pozwoli zorganizować ok. 27 dodatkowych, pięciogodzinnych służb dwuosobowych patroli. Mają one poprawić bezpieczeństwo i porządek na terenie gminy.

 

- Od lat korzystamy ze współpracy z samorządami i dzięki temu w terenie widać więcej policjantów – mówił podinsp. K. Mikułowski. – Liczymy na współpracę także w kwestii tego, gdzie dyslokować funkcjonariuszy. Chcemy spotykać się przynajmniej raz na kwartał, by słuchać państwa sugestii, bo to wy najlepiej wiecie, co się u was dzieje, gdzie występują największe zagrożenia.

- Patrole będą też wspomagały zabezpieczenie takich gminnych imprez masowych, jak chociażby dni gminy czy dożynki – dodał podinsp. Krzysztof Pabich.

- Bezpieczeństwo leży nam wszystkim głęboko na sercu i będziemy w tej kwestii współpracować z policją – mówił z kolei wójt Roman Drozdek. – Przede wszystkim chcielibyśmy prosić o wsparcie patroli ponadnormatywnych przy organizowanych w tym roku imprezach gminnych. O wsparciu policji myślimy także w kontekście już nie marzenia, ale realizowanego przedsięwzięcia, jakim jest budowa posterunku policji w Woli Krzysztoporskiej.


Patrole piesze, zmotoryzowane i rowerowe pełnić będą służby od 30 maja do 19 listopada.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.04.2018 22:59

No to mieszkańcy gminy Wola macie super, policja dostała od wójta kasę żeby przyjeżdżali i wam mandaty dawali.
Wiem co mówię bo w Rozprzy było identycznie.

00


dekaj1 ~dekaj1 (Gość)17.04.2018 15:47

szanowny pan Drozdek - powinien się wziąć za renowację dróg! bo takich dziur, jak w gminie Wola - nie ma nigdzie.
PS. Gdzie ten komisariat w Woli, który niby miał się budować?

10


Edek ~Edek (Gość)17.04.2018 06:54

Pana Drozdka na Prezydenta Piotrkowa.

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat