W gminie Sulejów rozpoczynają wojnę z nielegalnym poborem wody

ePiotrkowRegion Piątek, 09 lutego 20181 8224
Gmina Sulejów podjęła walkę z osobami, które nielegalnie podłączają się do wody i kanalizacji. Bezprawny pobór nie dotyczy jedynie odosobnionych przypadków, a to sprawia, że sytuacja staje się bardzo uciążliwa. Cierpią na tym przede wszystkim uczciwi mieszkańcy. Teraz władze gminy mówią STOP wszystkim oszustom.
pixabay.com

Od 16 lutego na terenie gminy specjalistyczna firma będzie przeprowadzać kontrole mające na celu wykrycie wszelkich nieprawidłowości. Jeżeli takowe zostaną wykryte, każdy łamiący prawo powinien spodziewać się sankcji. Ponadto, po stwierdzeniu, że na posesji dochodzi do przestępstwa, odpowiednie organy mogą zdecydować o odcięciu wody i zablokowaniu odbioru ścieków.

 

Naciągacze mają jednak jeszcze szanse na zaprzestanie swojego działania i to bez ponoszenia konsekwencji prawnych. By uniknąć nieprzyjemności, można skorzystać z wprowadzonej przez gminę abolicji. Wystarczy złożyć stosowny wniosek do Urzędu Miejskiego w Sulejowie w nieprzekraczalnym terminie do 15 marca bieżącego roku. Można go pobrać z oficjalnego portalu informacyjnego gminy Sulejów pod tym linkiem.

 

Przypominamy, że za kradzież usług grozi kara grzywny. W tym przypadku za nielegalne pobieranie wody - grzywna do 5 tys. zł, za nielegalne odprowadzanie ścieków - do 10 tys. zł, za zerwaną lub uszkodzoną plombę na urządzeniach pomiarowych - do 5 tys. zł.


Zainteresował temat?

8

5


Komentarze (1)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga09.02.2018 14:55

Proponuję jeszcze włodarzom gminy rozpocząć akcję sprawdzania szczelności szamb (ilości faktur z wywóz nieczystości na podstawie zużycia wody lub liczby mieszkańców).
Kolejna sprawa to palenie śmieci, DRAMAT co się dzieje w okolicy.

299


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat