W depresji pomoże fototerapia

Strefa FM Sobota, 01 listopada 20143 2063
Jesień przyszła na dobre. Poranki i noce robią się coraz chłodniejsze, a brak słońca może powodować przygnębienie i nie najlepsze samopoczucie.

W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie na dziennym oddziale psychiatrycznym przeprowadzana jest fototerapia, czyli leczenie zaburzeń psychicznych za pomocą specjalnych lamp. Z takiej terapii mogą korzystać pacjenci oddziału psychiatrycznego lub poradni zdrowia psychicznego.

Pozostałe osoby muszą skonsultować się z lekarzem psychiatrą, ponieważ zabieg może wywołać chorobę afektywną dwubiegunową. 


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tutaj tutajranga01.11.2014 20:42

Chorobę afektywną dwubiegunową wywołują takie "artykuły".

30


bodzio bodzioranga01.11.2014 19:03

Nie piszcie bzdur, że chcący skorzystać z tej terapii muszą skonsultować się z lekarzem psychiatrą, ponieważ zabieg może wywołać chorobę afektywną dwubiegunową.
Jest to zupełna nieprawda: gdzieś dzwonili, ale nie wiadomo, w którym kościele. Otóż z uwagi na fakt, iż opisano kilka przypadków manii w trakcie leczenia światłem, choroba afektywna dwubiegunowa jest przeciwwskazaniem do stosowania tej metody ze względu na ryzyko indukcji stanu maniakalnego. I tylko tyle - taka choroba może być jedynie przeciwwskazaniem dla światłoterapii, ale nigdy tak, że światłoterapia może tę chorobę (albo jakiekolwiek inne) - wywoływać! W Finlandii np. w miejscach publicznych są punkty, do których przechodnie sobie wchodzą kiedy tylko chcą, żeby bezpłatnie się podoświetlać.

40


Alojzy ~Alojzy (Gość)01.11.2014 18:45

Czyli z choroby uleczalnej chorobę nieuleczalną - dzięki

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat