W budynku OSP Krzyżanów wybuchł pożar [ćwiczenia strażaków]

ePiotrkowRegion Piątek, 30 listopada 20183 3576
Przypadkowy przechodzień zauważył dym wydobywający się z budynku OSP w Krzyżanowie. Zawiadomił straż pożarną. Z budynku trzeba było ewakuować kilka osób, niektóre w stanie ciężkim. Na szczęście to były tylko ćwiczenia zorganizowane przez Zarząd Gminny OSP w Woli Krzysztoporskiej w uzgodnieniu z Komendą Miejską PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

Ładuję galerię...

W ćwiczeniach wzięło udział pięć jednostek: OSP Krzyżanów, OSP Bogdanów, OSP Krężna, OSP Majków Duży i OSP Bujny. Był to przegląd gotowości bojowej jednostek zorganizowany w formie ćwiczeń z użyciem środków i sprzętu gaśniczego.

 

Całością akcji dowodził komendant gminny OSP Mirosław Jakubczyk, a obserwatorami z ramienia Zarządu Gminnego OSP byli prezes Grzegorz Konecki i wiceprezesi Wojciech Kamiński i Robert Cieślik. Koordynatorem ćwiczeń z ramienia PSP był naczelnik brygadier Jan Mielczarek, a obserwatorami komendant miejski PSP st. kpt Jakub Rytych i st. kpt Piotr Kaźmierczak.

Akcję obserwowali też przedstawiciele gminy - wójt Roman Drozdek i inspektor Jan Czubała.

 

Ćwiczenia rozpoczęły się od sygnału od przypadkowego przechodnia o wydobywającym się dymie z budynku strażnicy OSP w Krzyżanowie. Jako pierwsza na miejsce przybyła lokalna jednostka. Okazało się, że z zadymionego, objętego pożarem budynku ewakuować trzeba kilkanaście osób, w tym kilka nieprzytomnych, z ciężkimi poparzeniami. Była też ofiara śmiertelna. Strażacy udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym i wzywali posiłki. Do akcji włączyły się ochotnicy z Krężnej, Majkowa Dużego oraz Bujen i kontynuowali działania ratowniczo-gaśnicze. Jednocześnie tuż za budynkiem strażacy musieli usunąć powalone drzewo, by dojechać do palącej się sterty słomy, którą wkrótce udało się ugasić.

 

Warto dodać, że po raz pierwszy w ćwiczeniach bojowych wzięła udział kobieta – Marzena Krawędek z OSP Bujny.

 

Po ćwiczeniach bojowych dokonano przeglądu jednostek, podsumowano akcję, a część strażaków przystąpiła do sprawdzianu teoretycznego. Nagrodą dla zwycięzcy – a okazała się nim OSP Krzyżanów – była piła spalinowa ufundowana przez KRUS Piotrków Trybunalski, a wręczyła ją kierownik piotrkowskiej palcówki KRUS Katarzyna Miśkiewicz.

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (3)

Trwa cisza wyborcza. Komentowanie możliwe po zalogowaniu.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Tytus i Atomek ~Tytus i Atomek (Gość)03.12.2018 09:17

romek fajnie wygląda w tych butach

00


gość ~gość (Gość)30.11.2018 22:56

Dzięki za czujki , jolo

00


elanka ~elanka (Gość)30.11.2018 15:38

Brawo Marzena! Na męża tylko strażak!

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat