W budowlance spotkali się z Sienkiewiczem

Strefa FM Piątek, 28 października 20165 3510
Niemal 120 gimnazjalistów Piotrkowa oraz Sulejowa, Moszczenicy, Dąbrowa nad Czarną, Rękoraja, Szydłowa, Srocka i Brzozy, podsumowało projekt „Spotkanie z Sienkiewiczem”, a wszystko odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. czyli w budowlance.

Ładuję galerię...

– W ten sposób w naszej szkole podsumowano rok Sienkiewicza – powiedziała Izabela Radke, nauczycielka języka polskiego – ponadto przeprowadzaliśmy lekcje otwarte, oglądanie filmów, młodzież wyjechała do Łodzi na „Noc Sienkiewiczowską". Podobne zajęcia będą się  jeszcze odbywały do grudnia – dodała polonistka z budowlanki.  

 

Młodzież rywalizowała w różnych konkurencjach, na które złożyły się między innymi kalambury, archaizacja tekstu Sienkiewicza, udział w quizie wiedzy o życiu i twórczości noblisty oraz tworzenie plakatów a także gra terenowa zorganizowana przez stowarzyszenie Harc. Młodzież chętnie podejmowała wyzwania, wykazała się kreatywnością i wyczuciem. Gimnazjaliści obejrzeli wystawę poświęconą Henrykowi Sienkiewiczowi, na której znalazły się książki i opracowania udostępnione przez bibliotekę UŁ oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie. Dodatkowo Muzeum udostępniło replikę szabli i muszkietu z XVII wieku. Na koniec zajęć czytano fragmenty „Quo vadis” po portugalsku, niemiecku, angielsku i francusku. Kolejny raz okazało się, że lekcja języka polskiego wcale nie musi być nudna, a twórczość pisarzy można poznawać na różne sposoby.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Al Bundy Al Bundyranga29.10.2016 15:39

Cytuję:
Niemal 120 gimnazjalistów Piotrkowa oraz Sulejowa, Moszczenicy, Dąbrowa nad Czarną, Rękoraja, Szydłowa, Srocka i Brzozy


Ta miejscowość nazywa się Dąbrowa nad Czarną, a nie Dąbrów nad Czarną czy też Dąbrowo nad Czarną.
Pan Krak jest na bakier z geografią okolicy, albo z odmianą rzeczowników, niech się w końcu poprawi.

Komentarz był edytowany przez autora: 29.10.2016 15:41

30


Piotrkowianin Piotrkowianinranga29.10.2016 10:20

Cytuję:
W budowlance spotkali się z Sienkiewiczem


Przecież on nie żyje. Chyba, że może chodziło o Kubę Sienkiewicza z "Elektrycznych Gitar"?

21


mania ~mania (Gość)29.10.2016 00:52

Szkół jest wiele, budowlanka jedna.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat