W Woli Krzysztoporskiej trwają szczepienia przeciw COVID-19

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Wtorek, 16 lutego 20210 1551
W gminie Wola Krzysztoporska od 25 stycznia trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Jako pierwsi – zgodnie z zasadami Narodowego Programu Szczepień – dostęp do szczepionki uzyskali seniorzy.

Tak jak przewidywał rządowy harmonogram, do punktu szczepień tygodniowo trafia 30 szczepionek, a więc do 12 lutego zaszczepionych zostanie 90 osób.

 

Szczepienia odbywają się w punkcie zorganizowanym w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej - Zespole Poradni Lekarskich S.C. przy ul. Kościuszki 19 w Woli Krzysztoporskiej (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00; tel. 44 616-30-09, 514-429-802).

 

Przypominamy, że zapisać się na szczepienia można na trzy sposoby: telefonicznie, przez Internet lub w punkcie szczepień (choć na razie nie ma wolnych terminów).

 

Aby zarejestrować się telefonicznie, należy skontaktować się z całodobową i bezpłatną infolinią dostępną pod numerem 989. Można również zarejestrować się online przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl (uwaga – aby skorzystać z rejestracji online, trzeba mieć Profil Zaufany). Można również zarejestrować się na szczepienie, kontaktując się z punktem szczepień.

 

Informujemy również, że gmina pomaga w transporcie do najbliższych punktów szczepień osobom mającym trudności w dostępie do komunikacji. Do tej pory prośbę o pomoc zgłosiły trzy osoby.

 

Transport powinien być przeznaczony dla osób:

– niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

– mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

 

Aby ustalić termin dowozu, osoby takie powinny się skontaktować we wszystkie dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 9.00 do 15.00 z Urzędem Gminy w Woli Krzysztoporskiej pod numerem telefonu: 693-549-017.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat