W Wolborzu także uczcili Niepodległą

ePiotrkowRegion Środa, 11 listopada 20203 2508
Msza Święta za Ojczyznę w kolegiacie oraz kwiaty pod pomnikiem Marszałka - tak mieszkańcy gminy Wolbórz uzcili Święto Odzyskania Niepodległości.

Ładuję galerię...

Świętowanie Niepodległości było bardzo ograniczone w związku ze stanem pandemii w naszym kraju. Grupa mieszkańców z władzami Gminy na czele wzięła udział w Mszy Świętej za Ojczyznę odprawionej przez księdza Tomasza Owczarka w kolegiacie. Okolicznościowy wykład nt. dążenia Polski do Niepodległości wygłosił przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin. Wszyscy zebrani odśpiewali w kolegiacie Mazurka Dąbrowskiego.

 

Po Mszy Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros w towarzystwie Sekretarz Gminy Elżbiety Bijoch i przewodniczącego Rady Miejskiej złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Kwiaty złożyły także inne delegacje z Wolborza. Obchody Odzyskania Niepodległości tradycyjnie uświetnili motocykliści z Wolborskiej Grupy Motocyklowej trzymający polskie flagi.

 

Wszyscy zebrani uwiecznieni zostali na pamiątkowym zdjęciu z narodową flagą ułożoną z biało-czerwonych chryzantem.

 

(źródło: wolbórz.eu)


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_kazik ~gość_kazik (Gość)12.11.2020 22:04

To jak sie rada spotkała to napewno znowu śmieci pójdą o 100%

10


gość_mosejas ~gość_mosejas (Gość)12.11.2020 19:27

Zięba był?

10


Kazik ~Kazik (Gość)12.11.2020 09:41

Akurat mieli kogo czcić kiepski z niego bohater

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat