W Wolborzu przebudowują przedszkole

ePiotrkowRegion Czwartek, 13 lutego 20201 516
Trwa przebudowa Przedszkola Samorządowego w Wolborzu. Koszt realizacji tego zadania to ponad 3 mln zł. Zakres prac obejmuje: roboty rozbiórkowe, roboty ziemne i fundamenty, budowę nowych ścian i nowego dachu, wymianę okien i drzwi, wykończenie wnętrz oraz wykonanie elewacji i zakup wyposażenia.

Ładuję galerię...

Zmodernizowane zostaną także instalacje: wodociągowa, kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, wewnętrzna gazu, elektryczna, odgromowa, oddymiania klatek schodowych i fotowoltaiczna. 11 lutego plac budowy odwiedzili burmistrz Andrzej Jaros wraz z zastępcą Dymitrem Jędryką oraz Zbigniew Klewin, przewodniczący Rady Miejskiej w Wolborzu. - Przedsięwzięcie, które rozpoczęliśmy przyczyni się do poprawy warunków jakości i funkcjonalności bazy przedszkolnej w gminie, pozytywnie też wpłynie na możliwość realizowania przez gminę obowiązku edukacji przedszkolnej na odpowiednim poziomie. Musimy tylko przetrwać ten czas remontu, tu apel do rodziców, by uzbroili się w cierpliwość. Zdaję sobie sprawę, że ta modernizacja jest uciążliwa dla dzieci i kadry przedszkola – mówi burmistrz.

Termin zakończenia prac to wrzesień 2020 r., a dzięki zaangażowaniu pracowników Urzędu Miejskiego projekt otrzymał dofinansowanie 1,8 mln zł. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Oś Priorytetowa VII Infrastruktura dla usług społecznych, Działanie VII.4 Edukacja, Poddziałanie VII.4.2. Edukacja przedszkolna.

 

 

 

 

 

(materiały: Urząd Miejski w Wolborzu) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ob.2020 ~Ob.2020 (Gość)05.03.2020 19:56

Obowiązkiem włodarza gminy jest nadzorowanie budowy, na którą gmina wydaje duże pieniądze, Pisanie, ze burmistrz odwiedził plac budowy to żenada. No ale burmistrz i swita lubią się fotografować i nieważne co się dzieje, byle byłoby zdjęcie

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat