W Wolborzu odbyła się parada talentów

Strefa FMRegion Czwartek, 28 listopada 20193 3308
Wśród bohaterów II edycji Parady Talentów w Wolborzu znaleźli się m.in. pszczółka Maja, Merida Waleczna czy Zosia Kłamczuszka. Tematem przewodnim imprezy był bowiem świat bajek. Występy uczestników - wokalne recytatorskie czy taneczne - za każdym razem spotykały się z aplauzem. Głównymi bohaterami tego dnia były osoby niepełnosprawne.

Ładuję galerię...

O idei parady opowiedziała nam Jadwiga Wesołowska, wiceprzewodnicząca Koła Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym w Piotrkowie: - To spotkanie sprawia naszym podopiecznym mnóstwo radości. Każdy z nas ma jakieś talenty i zdolności. Dopóki ich nie odkryje, nawet nie ma o tym pojęcia. Warsztaty Terapii Zajęciowej, które organizujemy są swego rodzaju szkołą odkrywania tych talentów. 

 

Honorowym gościem imprezy był Dariusz Magacz, wicestarosta piotrkowski. - Powiat piotrkowski wspiera osoby niepełnosprawne w różnoraki sposób, choćby finansowo czy lokalowo - powiedział. - Warsztaty Terapii Zajęciowej "Kubusie" są na przykład organizowane w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu. Staramy się jednocześnie pozyskiwać inne ośrodki, by nawiązać z nimi współpracę, a tym samym móc jeszcze skuteczniej wspierać osoby z różnymi niepełnosprawnościami.

 

W tegorocznej edycji Parady Talentów, oprócz gospodarzy, udział wzięły również grupy przyjezdne, np. z Bełchatowa czy Tomaszowa Mazowieckiego.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jagoda ~Jagoda (Gość)28.11.2019 22:22

Wspaniała impreza - oby takich więcej! Tak jak powiedziała pani Jadwiga - każdy ma jakiś talent, również osoby z niepełnosprawnością. W takich miejscach jak Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowe Domy Samopomocy czy inne dzienne placówki są możliwości, żeby te talenty odkrywać i rozwijać. Oby miejsca w takich placówkach starczyło dla każdego, kto tego potrzebuje.

40


gość ~gość (Gość)28.11.2019 16:44

Brawo dla pracowników za zaangażowanie. Gratuluję imprezy

21


gość ~gość (Gość)28.11.2019 15:01

Super Parada. Brawo wykonawcy.Pozdrawiam

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat