W Wolborzu konferencja dla rolników

ePiotrkow Wtorek, 14 marca 20171 4091
Krajowy Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) rozpocznie swoją działalność 1 września. Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza zaprasza rolników na konferencję w tej sprawie.

 

W trakcie spotkania omówione będą czekające rolników zmiany spowodowane połączeniem dotychczasowych instytucji Agencji Rynku Rolnego i Agencji Nieruchomości Rolnych. Krajowy Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) rozpocznie swoją działalność z niewielkim opóźnieniem 1 września tego roku.

 

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który zastąpi likwidowane: Agencję Rynku Rolnego oraz Agencję Nieruchomości Rolnych, będzie odpowiedzialny za programowanie rozwoju polskiej wsi oraz gospodarowanie nieruchomościami rolnymi, pozostającymi w zasobie Skarbu Państwa. Docelowo KOWR będzie zajmował się także doradztwem rolniczym oraz uczestniczył w programowaniu urbanistyczno-planistycznym obszarów wiejskich.

Jednym z tematów konferencji będzie również omówienie stanu prac związanych z projektem ustawy odorowej oraz sposoby na eliminowanie problemu odorowego we współczesnym rolnictwie.

W konferencji w Wolborzu wezmą udział Posłowie na Sejm RP, dyrektorzy Agencji restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.

 

Konferencja, której współorganizatorem jest Zarząd Gminny NSZZ RI Solidarność odbędzie się w Wolborskim Centrum Kultury 15 marca (środa) o godz. 10:00.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)14.03.2017 10:45

Raczej zbędny trud bo UE i tak się rozpada i padnie bo nie ma racji bytu z prostej przyczyny

02


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat