W Wolborzu będą dwa ronda

ePiotrkowRegion Piątek, 28 sierpnia 202011 1563
Na głównej ulica miasta - ul. Modrzewskiego - coraz większy ruch samochodowy, tworzą się korki, coraz częściej dochodzi do wypadków i kolizji, szczególnie na niebezpiecznym skrzyżowaniu Modrzewskiego, Polnej i Sportowej, przy Biedronce i budowanej myjni samochodowej. Czy rozwiązaniem będzie budowa rond w tym miejscu?

Aby rozwiązać problem i poprawić płynność ruchu pojazdów w ul. Modrzewskiego, a przede wszystkim zlikwidować niebezpieczne skrzyżowanie przy Biedronce, burmistrz Andrzej Jaros zaproponował wybudowanie dwóch rond w ulicy Modrzewskiego. Radni zapoznali się już z tą propozycją.


Pierwsze rondo wybudowane zostanie na skrzyżowaniu z ulicami Polną i Sportową, a drugie na skrzyżowaniu ze Świętokrzyską i pl. Jagiełły. Tym samym poprawi się komunikacja dla wyjeżdżających z jednokierunkowej ulicy prowadzącej obok kolegiaty i Urzędu Miejskiego.


20 sierpnia radni Rady Miejskiej Wolborza zapoznali się z tą koncepcją i zaakceptowali ją. Wcześniej odbyły się w Urzędzie Miejskim spotkania z właścicielami terenów obok planowanych do przebudowy skrzyżowań. - Musimy myśleć przyszłościowo o rozwiązaniach komunikacyjnych w naszym mieście, te ronda rozwiązują problem komunikacyjny, który narasta w ul. Modrzewskiego. Rozumiem pewne wątpliwości kilku właścicieli nieruchomości, przylegających do istniejącego skrzyżowania Modrzewskiego, Polna, Sportowa, ale musimy dbać o bezpieczeństwo kierujących i pieszych, a w tym miejscu jest fatalna sytuacja, wielokrotnie dochodziło tam do wypadków i kolizji, ronda wraz z chodnikami rozwiążą ten problem – podsumował burmistrz.

 

Władze Wolborza czekają teraz na kosztorysy przebudowy rond. Prace budowlane mają się rozpocząć w 2021 r.

 

 

 

 

 

(materiały: Urząd Miejski w Wolborzu) 


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)01.09.2020 17:07

A co z rondem na nadrzecznej?

20


aaaaa ~aaaaa (Gość)29.08.2020 16:34

Jeżeli chodzi o Świętokrzyską to faktycznie jest to dobry pomysł.

12


Kazik ~Kazik (Gość)30.08.2020 10:01

Problemem Wolborza jest beznadzieja radnych i urzędników bo ronda to koszty a problemu nie rozwiążą w żaden sposób. Przy Biedronce zwyczajnie nie ma miejsca na rondo. Gmina od ponad 15 lat planowała obwodnicę do ul. Garncarskiej Kitowicza i Reymonta to by rozwiązało problem tłoku aut na ulicach Wolborza.
Kolejne nieudolne władze tej marnej mieściny nie potrafią rozwiązać problemu obwodnicy tylko wymyślają kolejne kosztowne bzdury. Tu nigdy nic nie będzie bo jest lokalna klika urzędników wraz z radnymi od lat te same gęby od czasu komuny co niektórzy wiec co ma się zmienić. Ja proponuje wybudować rondo na podwórku urzędu albo przy chlewni Pana Burmistrza to rozwiąże wszystkie problemy .
Tak to jest jak ze wsi na siłę robi się miasto

60


gość ~gość (Gość)29.08.2020 20:37

Wow !!! Dwa ronda. Wow !!! Toż to miasto przecież. Brawo !

20


gość ~gość (Gość)29.08.2020 20:00

Bez sensu

50


gość ~gość (Gość)29.08.2020 16:09

A co mnie to obchodzi

21


gość ~gość (Gość)29.08.2020 13:54

Będzie lotnisko na Szkolnej.

10


gość ~gość (Gość)29.08.2020 08:49

Osoba która nie mieszka przy głównej ulicy nie wie co się dzieje, jest tragedia nawet żeby przejść na drugą stronę, brawo dla gminy że nareszcie będzie porządek na Modrzewskiego i też ze względu na dzieci i starsze osoby .

11


gość ~gość (Gość)29.08.2020 00:04

A może kierowcy tirów zwracali by uwagę na znaki drogowe ulica Świętokrzyska jest 10 ton i niema doceluwek poza tym gdzie gdzie są linie namalowane na ulicach w Wolborzu Ronda powinny być dawno i obwodnica Wolbórz

03


gość ~gość (Gość)28.08.2020 21:04

A co z wypadkami na ulicy Reymonta jest ich o wiele więcej niż w centrum

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat