W Szydłowie powstanie klasa pożarnicza

Strefa FM Środa, 12 czerwca 201911 3715
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie powstanie klasa o profilu pożarniczym. Klasę patronatem obejmie Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

W środę na terenie szkoły podpisano porozumienie w tej sprawie. - Liczymy na szeroką współpracę, aby pomóc rozwijać zainteresowania pożarnicze uczniów i dać możliwość uczestniczenia w różnych zajęciach ze strażakami. Chcemy wspólnie opracowywać projekty działań, które będą pokazywać możliwości bohaterskiej pracy strażaka - mówi Wiesława Olejnik, dyrektor placówki.


Zajęcia będą się odbywać także na terenie Komendy Miejskiej PSP. - Chcemy jak najbardziej edukować młodzież. Uczniowie będą mieli więcej zajęć wychowania fizycznego, będą spotkania ze strażakami, gdzie będziemy opowiadać o naszej służbie i czym zajmujemy się na co dzień. Zapraszamy także uczniów do nas na Jagiellońską, gdzie będziemy prezentować sprzęt, którym dysponujemy oraz zasady bezpieczeństwa pożarowego - mówi mł. bryg. Jakub Rytych, komendant Straży Pożarnej w Piotrkowie.


Jest to pierwsza klasa o profilu pożarniczym, którą patronatem objęła piotrkowska straż pożarna.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bef_hero ~bef_hero (Gość)12.06.2019 13:20

Brawo Szydłów! Świetny pomysł!

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat