W Sulejowie uczcili pamięć ofiar

ePiotrkowRegion Środa, 05 września 20181 4122
Mieszkańcy Sulejowa uczcili rocznicę zbombardowania miasta podczas II wojny światowej. Od tych dramatycznych wydarzeń minęło już 79 lat, ale pamięć o nich jest wciąż żywa.

Ładuję galerię...

- Piloci nadlecieli z zachodu o godzinie 17. Obniżyli lot i zaczęli mordować nasze rodziny. Każdy z nas ma własną opowieść o tych minutach. Mnie babcia przekazała jak mając 18 lat uciekała z niemowlakiem. Przeżyła, ale w przerażeniu zgubiła dziecko. Na szczęście odnaleźli je sąsiedzi - powiedział burmistrz Wojciech Ostrowski.

- Mój krewny zginął w 1939 roku w okolicach Placu Straży w Sulejowie. Wybuchła tam bomba. Pochowany jest na miejscowym cmentarzu - wspominał jeden z mieszkańców.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św., następnie samorządowcy i delegacje ze szkół złożyli kwiaty przed pomnikiem poległych i na zbiorowej mogile na sulejowskim cmentarzu. W obchodach uczestniczyła asysta honorowa Wojska Polskiego.


Zainteresował temat?

6

3


Komentarze (1)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Jolanta Kuczyńska Jolanta Kuczyńskaranga05.09.2018 11:17

Miały być salwy armatnie.Obiecanki cacanki jak ze wszystkim.

93


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat