W Sulejowie uczcili 100-lecie niepodległości

ePiotrkowRegion Niedziela, 29 lipca 201820 7524
Pieśni patriotyczne, prelekcje, konkursy i kino plenerowe to tylko część atrakcji, w których mogli uczestniczyć mieszkańcy Sulejowa w ramach pikniku "Ścieżkami historii niepodległej Polski".

Ładuję galerię...

- Chcieliśmy zadbać zarówno o dzieci, jak i dorosłych. Przygotowaliśmy konkursy, pokazy, animacje - wylicza Małgorzata Domosławska ze Stowarzyszenia Sulejów dla Pokoleń.
- Największe emocje wśród przybyłych wzbudził pokaz szarży ułańskiej. Pomimo upału panowie pokazali prawdziwe mistrzostwo w jeździe konnej i władaniu szablą - dodaje Michał Daczkowski również należący do stowarzyszenia. - Chcieliśmy, aby piknik był okazją nie tylko do zabawy, ale też do poszerzenia wiedzy historycznej, dlatego np. na stoisku Nadpilicznych Parków Krajobrazowych można było poznać ciekawostki dotyczące umocnień i fortyfikacji z naszych terenów wznoszonych podczas II wojny światowej.

Organizatorzy zaprosili także służby specjalne lokalnych jednostek, które zaprezentowały psy policyjne, pozorowany wypadek samochodowy, ratowanie poszkodowanych, pocięcie samochodu przez strażaków, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej przez ratownika. Dzieci miały możliwość przejazdu pojazdem strażackim "wszędołazem". We wszelkie działania angażował się prezes Stowarzyszenia, Marcin Gadomski, który podczas pikniku m.in. częstował gości wojskową grochówką. 
Wśród atrakcji dla najmłodszych znalazły się także zabawy z bańkami mydlanymi i balonami w patriotycznych barwach czy konkurs plastyczny "Kocham Cię Polsko". Z kolei w konkursie wiedzy o Polsce chętnie uczestniczyli zarówno ci młodzi, jak i dorośli mieszkańcy Sulejowa.
Ostatnim punktem programu było kino plenerowe. Na dużym ekranie został wyemitowany film pt. "Przełęcz Ocalonych" przedstawiający krwawą walkę wojsk amerykańskich z Japończykami o wyspę Okinawę u schyłku II wojny światowej.


Zainteresował temat?

4

6


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Sulejów ??? ~Sulejów ??? (Gość)30.07.2018 20:50

Dobre jest 2 zdjęcie ( oczywiście nie dotyczy Pań ). Widać tu rzeczywistość sulejowską ( gratulacje dla osoby wstawiającej zdjęcia) niszczejące domki, zardzewiały płot, bałagan po prawej stronie. Szkoda, że nie widać pozostałych zawalających się budynków i spalonego baru.

70


nadmuchany pęknięty balon ~nadmuchany pęknięty balon (Gość)30.07.2018 10:28

Kto odpowiada za zatracenie tego entuzjazmu, nadziei dobrych zmian, zniechęcenia tylu wcześniej spontanicznie, pozytywnie nakręconych osób z 2013/2014 roku ? Gdzie oni są ? Impreza dla domkowiczów z Polanki ? Do czego mają mieszkańcy Sulejowa iść na Polankę. tych co uwierzyli w aquapark, basen odkryty zasilany wodą z Pilicy czy mostek przez Pilicę ? Do tych walących się ruin i obskurnego przygnębiającego miejsca ? Przecież rzesze mieszkańców i to nie tak dawno może jeszcze jakieś 10 lat temu szły na dyskotekę do Victorii czy na potańcówkę przy zespole do Oskara. Lata 80-te i 90-te to był przecież szczyt popularności tego miejsca. Magiczna Polanka ? Dziś mieszkańcy to nie idioci i nie uwierzą, że ruiny to urokliwe miejsce.

121


sympatyk ~sympatyk (Gość)29.07.2018 13:23

Straszne ten Sulejów wygląda nie ma się kto wziąć za tą Polankę, ehh a jeszcze 20 lat temu wszystko tętniło życiem

171


gość ~gość (Gość)30.07.2018 08:59

Widać że wybory tuż tuż. Ekipa obecnego włodaża zaczyna budzić się ze snu. Jak miało być pięknie, jak cudownie, jakie zmiany? A jak jest wszyscy widzą czyżby liczyli że te pseudo inwestycje pod publikę kolejny raz oszukają mieszkańców. 4 lata to czas w którym można zrobić bardzo dużo. A teraz WO twierdzi że potrzebuje jeszcze kolejnych lat. Nie. Nie i jeszcze raz nie dziękujemy. Brak inwestycji, inwestorów, szykowane największe w historii zadłużenie gminy już wystarczy.

102


polot ~polot (Gość)30.07.2018 07:38

kto to ten Daczkowski?

41


bg ~bg (Gość)29.07.2018 23:35

Ludzie, na Litość Boską... . Nie "100-lecie niepodległości" tylko "setną rocznicę odzyskania niepodległości". Czy nikt nie widzi różnicy w tych dwóch sformułowaniach?! Ja pierdzielę... dyskwalifikacja dla piszącego i czytających, którym to nie przeszkadza... .

100


alle jaja! ~alle jaja! (Gość)29.07.2018 19:20

To Japończycy napadli na Polskę, a Polskę wyzwalała bohaterska armia Stanów Zjednoczonych Ameryki? Jakiemuś "patriocie" chybia kiełbie siedzą we łbie!

71


Hajka ~Hajka (Gość)29.07.2018 17:31

Czyżby to prognostyk przedwyborczy w postaci takiej frekwencji ?

70


ja ~ja (Gość)29.07.2018 17:04

To Japończycy napadli na Polskę, a Polskę wyzwalała bohaterska armia Stanów Zjednoczonych Ameryki? Jakiemuś "patriocie" chybia kiełbie siedzą we łbie!

31


polak mały ~polak mały (Gość)29.07.2018 16:54

Palca nie beło gdzie wcisnunć. Taki tłok.

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat