W Sulejowie już grają

Region Środa, 12 sierpnia 202014 3848
Kapitalna atmosfera, emocje i sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie – takie połączenie musi zwiastować udany turniej i ten z pewnością taki jest. W środę na terenie pięknie usytuowanego sportowego kompleksu plażowego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Sulejowie, rozpoczął się finałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Plażowej Piłce Ręcznej. Zwycięzców poznamy już jutro, a za tydzień w tym samym miejscu o mistrzowski tytuł powalczą juniorki młodsze.

Ładuję galerię...

Zanim jednak rozpoczęto rywalizację, burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego odwiedził starosta sierpecki Mariusz Turalski, który jest także… kierownikiem drużyny juniorów młodszych  MKS Mazur Sierpc, a jego zespół w meczu otwarcia zmierzył się z łódzką Anilaną.

 

 - Macie wspaniałe boisko, burmistrz stanął na wysokości zadania, a wiem, co mówię, bo w tym roku byłem już na kilku podobnych turniejach. Poza tym myślę, że nasze samorządy mogą nawiązać współpracę na kilku płaszczyznach – np. wspólne imprezy, czy wymiana młodzieży. Wcześniej odbyłem kilka telefonicznych rozmów z panem burmistrzem, uważam, że obydwaj jesteśmy pozytywnie zakręceni i mamy jakąś wizję, którą pomimo różnych problemów staramy się realizować. Już dzisiaj zapraszam na rewizytę, byłbym zaszczycony – powiedział Mariusz Turalski.

 

 - Kibicujmy wszystkim drużynom, bo każda z nich rozsławia Sulejów. Zamierzamy nadal inwestować w sport, po to budujemy pierwszy w Polsce basen pasywny i halę pasywną  przy tej szkole. Robimy to wszystko dla mieszkańców – dodał burmistrz Wojciech Ostrowski.

 

W pierwszym spotkaniu reprezentanci Anilany Łódź pokonali swoich rywali 2:0.

 

 - Plażowa piłka ręczna jest w Polsce coraz popularniejsza, podobnie jak pozostałe sporty plażowe. Przepisy tej dyscypliny są nieco inne niż tej halowej, ponieważ musiały zostać dostosowane do podłoża. Plażowa odmiana szczypiorniaka z pewnością jest bardzo widowiskowa, dlatego zapraszamy na pozostałe spotkania - zachęcał Jacek Jarosz, sędzia główny turnieju i działacz Łódzkiego Związku Piłki Ręcznej.

 

Ta impreza ma być próbą generalną przed zorganizowaniem seniorskiego turnieju rangi mistrzowskiej.

 

 - Takie imprezy bardzo często są transmitowane przez ogólnopolskie stacje telewizyjne, a to byłaby ogromna promocja gminy. Rozbudowujemy ten kompleks dla mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych. Organizując takie imprezy, chcemy im pokazać, że są różne dyscypliny sportu, generalnie zależy nam na tym, żeby wyciągnąć je z domów – podsumował Bartosz Borkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie i współorganizator finałowych turniejów.

 

Decydujące pojedynki będziecie mogli obejrzeć w piątek, 13 sierpnia. Zakończenie i ceremonia medalowa zaplanowano na godzinę 15.00, natomiast za tydzień w tym samym miejscu będą rywalizować panie. Mistrzostwa Juniorek Młodszych w Plażowej Piłce Ręcznej rozpoczną się w czwartek, 20 sierpnia o godzinie 10.00.

 

Wszystkie mecze na żywo na kanale w serwisie YouTube - kliknij tutaj!

 

 

 

 

 

(materiały: Urząd Miejski w Sulejowie)


Zainteresował temat?

1

4


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

A co ze szkołą? ~A co ze szkołą? (Gość)17.08.2020 09:50

A co ze szkołą mistrzostwa sportowego w siatkówce plażowej, która powstała w Sulejowie już kilka lat temu? Słyszał ktoś może ile uczniów do niej uczęszcza? Ma przecież patronat Polskiego Związku, no to jak z tą szkołą?

30


historyk ~historyk (Gość)13.08.2020 18:23

Od kilku lat mówiono, że Sulejów ma potencjał chociażby ładnego piasku pod dostatkiem i w pobliżu czołowe polskie drużyny w piłce plażowej, póżno ale wreszcie dotarło, lepiej póżno niż póżniej. Podobno już na Concordii zwieziono piasek i zaczęto treningi. Brawo.

13


gość ~gość (Gość)13.08.2020 16:08

Gratulujemy 2 miejsca, super chłopaki

13


gość ~gość (Gość)13.08.2020 15:48

I jest 2 miejsce gratulujemy super chłopaki

12


top model ~top model (Gość)13.08.2020 14:46

garnitur burmistrza - pierwsza klasa

15


gość ~gość (Gość)13.08.2020 10:40

Kibicujemy i trzymamy kciuki za dzisiaj

22


Hohohoho ~Hohohoho (Gość)12.08.2020 19:39

Nie licząc zawodników to po prostu tłumy!

51


Riki ~Riki (Gość)13.08.2020 08:40

Oj po prostu szok/ A za czyje ta zabawa ?

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat