W Sejmie nagłośnili sprawę wapienników

Niedziela, 26 maja 20130 4264
Mieszkańcy gminy Sulejów po raz kolejny dali przykład jak buduje się społeczeństwo obywatelskie. Bartosz Borkowski, Mariusz Kaczmarek i Wojciech Ostrowski wzięli udział w konferencji prasowej - STOP układom - STOP odpadom.

Konferencja odbyła się około południa w środę 22 maja. Poruszano na niej sprawę magazynowania niebezpiecznych odpadów, nieprawidowej eksploatacji kopalin i nielegalnej wycinki drzew na terenie byłego zakładu przemysłu wapienniczego w Sulejowie. Ostrowski przedstawiając sytuację tego jednego z najpiękniejszych miejsc w środkowej Polsce podkreślił, że tylko w nagłośnieniu sprawy przez posłów i media upatruje szansę na rozwiązanie problemu. Borkowski zaś zaprosił wszystkich do uczestnictwa w proteście w formie miasteczka namiotowego pod Starostwem Piotrkowskim (27 - 29 maja). " To właśnie mieszkańcy pokazali władzom Sulejowa i Starostwa, że jeżeli te władze nie wykazują odpowiedzniej troski, to właśnie mieszkańcy, zatroszczą się o środowisko, o własne bezpieczeństwo i o majątek Państwa, o który nie zawsze dbają lokalne władze" - skwitował poseł SP Tadeusz Woźniak


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat