W SP nr 8 otwarto nową pracownię chemiczno-fizyczną

ePiotrkow Wtorek, 08 czerwca 20213 2035
Szkoła Podstawowa nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim zyskała nowoczesną pracownię. Najwięcej powodów do radości, mają uczniowie, którzy interesują się chemią oraz fizyką. Dzięki nowemu wyposażeniu, będzie można tam przeprowadzać ciekawe doświadczenia naukowe oraz organizować interesujące zajęcia. We wtorek (8 czerwca) dokonano oficjalnego otwarcia tego miejsca.

Ładuję galerię...

Z otwarciem nowej klasopracowni przedstawiciele "ósemki", czekali na powrót uczniów. - Cieszymy się z tego, że młodzież znowu jest z nami. To miejsce stworzone z myślą o niej. Dzięki praktycznym zajęciom, uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowanie fizyką czy chemią - Mówi Zbigniew Włodarczyk, dyrektor SP nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim. Okazuje się, że szkoła ma już kolejne plany. - Chcielibyśmy stworzyć u nas obserwatorium astronomiczne. Złożyliśmy projekt, za pomocą którego zamierzamy walczyć o pieniądze z budżetu obywatelskiego o zbudowanie na dachu szkoły takiej właśnie przestrzeni - dodał dyrektor Włodarczyk.

 

Pracownia została wyposażona m.in. w nowe naczynia i narzędzia laboratoryjne. Pierwsze doświadczenia udało się już przeprowadzić, a uczniowie podkreślają, że teraz zdecydowanie przyjemniej będzie im przyswajać nową wiedzę. - Uważam, że dzięki temu miejscu, będzie nam łatwiej uczyć się przedmiotów ścisłych. Lekcje będą ciekawsze, bo będziemy mogli obserwować reakcje, które omawiamy podczas zajęć. Chemia to zresztą jeden z moich ulubionych przedmiotów - mówi Marysia, uczennica "ósemki". 

Uczniowie, dzięki tej inwestycji, będą mogli korzystać m.in. z: dygestorium mobilnego, szkła laboratoryjnego czy odczynników chemicznych. Zakupiono też okulary ochronne i fartuchy laboratoryjne i zestawy doświadczalne. W pracowni zostały również wymienione ławki oraz krzesła, a także zakupiony profesjonalny stół demonstracyjny.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fthru ~fthru (Gość)09.06.2021 09:27

Brawo!!! Oby tak dalej. Chemia w SP 8 jest na wysokim poziomie. Nauczyciel potrafi rozbudzić zainteresowanie w uczniach tym przedmiotem.

40


Jurg ~Jurg (Gość)08.06.2021 17:20

mogum tero bimbcoka kryncić...

23


go?ć_epi ~go?ć_epi (Gość)08.06.2021 15:25

Ta już znałem taką szkołę a potem stało wszystko i nic z tym nie robion

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat