W Rozprzy powstają figury świętych

Strefa FMRegion Środa, 23 września 20200 2981
Na placu OSP w Rozprzy trwa I Plener Rzeźbiarsko-Muzyczny. Powstają na nim rzeźby, które docelowo trafią do kościołów parafialnych w Rozprzy, Niechcicach i Lubieniu. Odwiedziliśmy artystów przy pracy.

Ładuję galerię...

- Tworzymy trzy figury, które będą przedstawiały anioła, św. Franciszka z Asyżu i św. Wojciecha. Na razie trzeba zebrać z kloców drewna warstwy zbędnego materiału, a potem już z wyłaniającego się kształtu dłutami będziemy kończyć pracę, wydobywając detale - powiedział artysta rzeźbiarz, Jan Milczarek, któremu towarzyszą podczas pleneru także Mariusz Borowy z Turzy Wielkiej koło Działdowa i Łukasz Zabłocki z Lututowa.

 

Gotowe drewniane figury zostaną przekazane proboszczom podczas koncertu w rozprzańskim sanktuarium, jaki zaplanowanego w niedzielę, 27 września.


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat