W Rosji doszło do deszczu meteorów, który spowodował zniszczenia mienia.Są ranni.

Autor: mcclay Piątek, 15 lutego 20130 2728
Nietypowy poranek w okolicy Rosyjskiego Uralu.

Dzisiaj około godziny 6:00 rano czasu polskiego doszło do nietypowego zdarzenia w Rosyjskim mieście Czelabińsk na Uralu. Jak mówią świadkowie początkowo była to jedna wielka kula ognia. Około 10 km nad ziemią doszło do eksplozji i pojawiły się setki drobnych meteorów, które również eksplodowały. W wyniku głównej eksplozji, rannych zostało kilkadziesiąt osób, które zostały okaleczone przez pękające szyby w samochodach i budynkach. Uszkodzone zostały przekaźniki telefonii komórkowej, jak i innych sygnałów radiowych. Jak informują władze, deszcz meteorów nie uszkodził żadnego samolotu, które w tym czasie znajdowały się w przestrzeni powietrznej.
Poniżej nagrany amatorsko film, tuż po przelocie głównego meteoru. ( Słychać główną eksplozję, oraz kolejne mniejsze. Pierwsza eksplozja w 1:30 minucie)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_nOaRpF0DJk

Poniżej film z kamery w samochodzie tuż przed obwodem Czelabińskim. ( Upadek głównego meteoru)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oEmPBd9fwds


Przypominamy również o dzisiejszym przelocie asteroidy 2012 AD 14, która znajdzie się wyjątkowo blisko ziemi. Jej odległość od błękitnej planety to zaledwie 27 tysięcy kilometrów.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat