W Poraju i Piekarach powstały place zabaw z siłowniami

ePiotrkowRegion Wtorek, 19 stycznia 20212 791
Kolejne dwa place zabaw z siłowniami zewnętrznymi - w Piekarach i Poraju - oddano do użytku w grudniu 2020 r. Teraz trzeba tylko poczekać na odpowiednią aurę, która pozwoli korzystać i cieszyć się z nowych obiektów. Przypomnijmy, że na terenie gminy Wola Krzysztoporska jest już 25 takich kompleksów sportowo-rekreacyjnych.

Ładuję galerię...

 

Obiekty składające się z placu zabaw dla dzieci i siłowni plenerowej, które powstały w Poraju i Piekarach, są do siebie bliźniaczo podobne.

Place zabaw mają powierzchnię 169 m2 każdy i składają się z kilku różnych zabawek: huśtawki wagowej, huśtawki podwójnej, karuzeli tarczowej, bujaka konia, bujaka słonia, zestawu zabawowego. Place zaopatrzone są oczywiście w kosze parkowe (8 szt.) i ławki (12 szt.).

 

Z kolei siłownie zewnętrzne składają się z tzw. biegacza, krzesła do wyciskania, orbitreka, twistera, wahadła.

 

Place zabaw i siłownie są oświetlone (przy każdym stanęło 6 latarni) i ogrodzone płotem panelowym. Nie zabraknie również zieleni, a rośliny, które zasadzono, to: jabłoń Royalty, klon zwyczajny (6 szt.) oraz trzmieliny Fortuna (235 szt.).

 

Obiekt w Piekarach kosztował 146.608,12 zł. Na tę inwestycję gmina otrzymała dotację celową z budżetu województwa łódzkiego w ramach dofinansowań w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w kwocie 40.000 zł.

 

Kompleks sportowo-rekreacyjny w Poraju wykonany został za kwotę 147.584,63 zł i w całości zrealizowany był z pieniędzy budżetowych gminy Wola Krzysztoporska

 

Prace przy obu obiektach zakończyły się w drugiej połowie grudnia 2020 r.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (2)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Dam Siwek Dam Siwekranga19.01.2021 10:53

Poważnie w czasach kryzysu, przy 4 mln debecie.
Jestem poważnie wkurzony jak są marnotrawione moje podatki.
Place zabaw, boiska, domy ludowe a my ludzie coraz bardziej dociskani jesteśmy przez waszą partię.
Wszędzie podwyżki a Wy tylko zabawa.

42


Michał Rola Podczaski Michał Rola Podczaskiranga19.01.2021 09:49

Na foto brak śniegu.

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat