W Piotrkowie zwyciężył Gdańsk, Tarnów i Kielce

Strefa FM Poniedziałek, 21 listopada 20110 2602
Znamy już laureatów VIII ogólnopolskiego konkursu pianistycznego imienia Ignacego Jana Paderewskiego, który zakończył się w sobotę w piotrkowskiej Szkole Muzycznej.

Młodzi pianiści rywalizowali w trzech kategoriach, w trzeciej zwyciężyła Adrianna Paliwoda z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. W drugiej kategorii bezkonkurencyjny okazał się Robert Maciejowski z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Tarnowie, który ma już na swoim koncie podobne sukcesy. Natomiast w pierwszej kategorii zwyciężył Jan Bieniasz z Państwowej Szkoły Muzycznej imienia Ludomira Różyckiego w Kielcach.

- Poziom konkursu był niezwykle wysoki. To cieszy, bo widać, że praca nauczycieli przynosi efekty - podkreślał przewodniczący jury prof. Waldemar Wojtal, który jest związany z piotrkowskim konkursem od jego pierwszej edycji. Kolejny - 9 konkurs pianistyczny imienia Ignacego Jana Paderewskiego odbędzie się za dwa lata.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat