W Piotrkowie rozpoczęto już obchody odzyskania niepodległości

UM Piotrków Trybunalski Wtorek, 05 listopada 20195 2734
11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania przez polski naród niepodległości. Piotrkowianie mogą jednak już od wtorku brać udział w wielu wydarzeniach towarzyszących głównym obchodom.

Piotrkowskim obchodom tradycyjnie towarzyszyć będzie szereg dodatkowych wydarzeń. We wtorek i w środę o 9.00 w kościele oo. Jezuitów odbędzie się konkurs recytatorski "Rzeczpospolita Niepodległa". Na czwartek na 12.00 zaplanowano widowisko "Piłsudski Niepodległość", które będzie można zobaczyć w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. W niedziele oprócz otwarcia placu Narutowicza i koncertu, o 9.00 rozegrany zostanie również turniej koszykówki chłopców w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4. W niedziele natomiast w hali Relax o 9.00 odbędzie się VII Turniej Niepodległości w piłkę nożną. Dodatkowo o 14.00 mieszkańcy będą mogli wziąć udział w spacerze śladami miejsc związanych z Piotrkowem Trybunalskim w okresie odzyskania niepodległości. Ostatnie wydarzenie zaplanowane jest na wtorek, kiedy to o 12.00 w kościele oo. Jezuitów odbędzie się koncert laureatów XXI konkursu recytatorskiego "Rzeczpospolita Niepodległa". Główne obchody tradycyjnie zaplanowano na 10 i 11 listopada.

 

-Świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości tradycyjnie rozpocznie się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych razem z chórem Jana z Ręczna. Koncert rozpocznie się 10 listopada o godz. 16.30 na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji”. Poprzedzi je spotkanie na placu Niepodległości z okazji modernizacji skweru. Następnie zebrani przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej przejdą do Centrum idei Ku Demokracji - mówią urzędnicy.

 

Oficjalna część obchodów odbędzie się 11 listopada. O godzinie 10.00 w kościele oo. Bernardynów odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Po eucharystii przemówienie wygłosi prezydent Krzysztof Chojniak, po czym członkowie poszczególnych delegacji złożą kwiaty przy pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza. Wydarzenie uświetni asysta Kompanii Honorowej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.

 

 

 


Zainteresował temat?

2

4


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

On ~On (Gość)05.11.2019 17:29

Prawidłowa data odzyskania Niepodległości to 28 czerwiec to wtedy delegacja na czele z Romanem Dmowskił podpisała traktat a 11 listopada to data symboliczna i nie wiem dlaczego bo Piłsudzki nie jest bohaterem odzyskania niepodległości ale był kreowany na bohatera przez masonerię co jest faktem

91


Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim ~Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim (Gość)06.11.2019 13:10

W związku ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Święta Niepodległości, piotrkowskie Muzeum przygotowało prezent dla szkół przybliżający 10 postaci związanych z Piotrkowem, które przyczyniły się do odzyskanie niepodległości. Plakatowisko pt.: „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości” dofinansowane zostało ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Zestawy odbierać można w siedzibie Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Plac Zamkowy 4, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.
https://www.facebook.com/MuzeumWPiotrkowieTrybunalskim/photos/pcb.2628049303913424/2628049163913438/?type=3&theater

20


żenada ~żenada (Gość)05.11.2019 14:09

Same super imprezy !

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat