W Piotrkowie rozpoczęły się szczepienia nauczycieli

Strefa FM Piątek, 12 lutego 202156 7621
W Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie w piątek rozpoczęły się szczepienia nauczycieli. Do tej pory w placówce wykonano ok. 4000 szczepień.

Ładuję galerię...

Dawki przyjmować będą nauczyciele poniżej 60 lat (choć to może się zmienić; szczegóły TUTAJ), którzy prowadzą stacjonarne zajęcia w szkołach z dziećmi i młodzieżą, a także nauczyciele wychowania przedszkolnego, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy, nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic), nauczyciele szkół i placówek specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych i pedagogiczna kadra kierownicza tych szkół i placówek. W tej grupie wiekowej nauczyciele, zgodnie z rekomendacją Rady Medycznej przy premierze, szczepieni będą preparatem firmy AstraZeneca o nazwie AZD1222. Szczepienie podawane jest w dwóch dawkach, w odstępie 28 dni.

 

W Piotrkowie na szczepienia na koronawirusa  zapisało się 1025 nauczycieli.
- Zaplanowaliśmy, aby do końca tygodnia zaszczepić 100 osób. W piątek 40, w sobotę także 40, a w niedzielę 20 – wyjaśnia Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. Dotychczas zaszczepiliśmy ok. 4000 osób. Działamy zgodnie z harmonogramem, bez większych problemów – dodaje.

 

W przyszłym tygodniu w placówce przy Rakowskiej zaszczepionych ma być kolejnych 300 nauczycieli.

 

Posłuchaj rozmowy z rzecznikiem szpitala przy Rakowskiej w Radiu Strefa FM Piotrków (rozmawia Łukasz Michalczyk).

 

 


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (56)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fdsaf ~fdsaf (Gość)12.02.2021 14:24

1. Rząd RP nie bierze odpowiedzialności ani nikt z osób w rządzie za skutki.
2. Prezydent zupełnie nie wie co mówi i z kim trzyma.
3. Producent też nie bierze odpowiedzialności za skutki.
4. Szpitale i szczepiący zostali zobligowani do wykupu OC od badań i eksperymentów.
5. Powiem w skrócie: nawet siłą mnie nie zaciągną, choć już jest ustawa, która to umożliwia. Policja jest usłużna - to pewnie by to zrobili.
6. Finalnie nie wiadomo, czy szczepionka chroni, bo są przecież chorzy po zaszczepieniu jak i zgony.
Nie wiadomo też, czy nie trzeba będzie za rok ponownie sobie wszczepiać kolejnej porcji chemii. Całość wygląda słabo i wolę się temu przyglądać jedząc vitaminę D + C i dużo kefirów. Nawet nie zakasłałem tej jesieni i zimą co i innym polecam.

166


byczek ~byczek (Gość)14.02.2021 08:57

Masz rację bardzo przyjemna osoba miałam z nią raz kontakt u ortopedy jak miałam zastrzyki w stawy kogoś zastępowała co prawda trochę się ze mnie śmiała ale chociaż stres mi rozładowywała więcej takich osób potrzebują te przychodnie. Szczepić nieszczęśników biduli kazano to co począć trzeba szczepić.

01


grypa w odwrocie ~grypa w odwrocie (Gość)14.02.2021 08:08

Gwałtowny spadek zachorowań na grypę. Naukowcy zaskoczeni: jak to możliwe i co to oznacza?https://www.onet.pl/?utm_source=www.medonet.pl_viasg_medonet&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=1194d138-49a6-4970-9ce5-2a51b8f91a34&sid=4e9b6959-4f88-4e8b-9613-65de7438fe5a&utm_v=2

10


Izrael ~Izrael (Gość)13.02.2021 09:59

Izrael taki głupi i nie posłuchał rad Kazika i jemu podobnych dziwnych osobników.
"W ostatnim tygodniu po raz pierwszy zaczęliśmy dostrzegać wpływ szczepionek na pandemię w kraju" Izrael luzuje część obostrzeń. Otwarte zostały niektóre szkoły i przedszkola. W ciągu najbliższych dwóch tygodni najprawdopodobniej zostaną zniesione kolejne ograniczenia. To efekt masowych szczepień, bo najnowsze dane płynące z Izraela jasno pokazują, że szczepienia działają. Wśród grupy, która została zaszczepiona jako pierwsza, widać znaczny spadek nowych zakażeń. Izrael szczepi na potęgę. Do końca marca zaszczepiona ma zostać większość obywateli.

26


gość_mila ~gość_mila (Gość)12.02.2021 15:07

Czy ludzie są informowani ze biorą udział w eksperymencie medycznym?

2012


gość_dziadek ~gość_dziadek (Gość)13.02.2021 13:37

Gdzie można dowiedzieć się kiedy seniorzy po 90+ będą szczepieni?Ilu ich jeszcze czeka w kolejce jeżeli młodsi są już szczepieni?Czy na te osoby postawiono już krzyżyk?

33


pies na baby ~pies na baby (Gość)13.02.2021 13:01

Fajniuśka ta blondyneczka :)

12


gość_zaszczepionywielokro ~gość_zaszczepionywielokro (Gość)13.02.2021 05:21

No nie wiem czy te szczepienia odbywają się w prawidłowym reżimie sanitarnym sądząc z fotek? A może to są foty z innych zastrzyków i z innych czasów? Sanitariuszka czy pielęgniarka robiąca zastrzyk szczepionką chyba powinna być ubrana w inny strój a nie być w zimowych kozakach i dżinsach i mieć jakiś chałat z fizeliny na plecy rzucony jako ubranie antypandemiczne? Czy te pytania o higienę i zabezpieczenie personelu oraz pacjentów padną i będą na tej stronie czy będą skasowane i cenzura je wykreśli? Tak pytam bo widząc te foty co raz bardziej się utwierdzam że szczepienia to ściema.

21


Kazik ~Kazik (Gość)12.02.2021 17:26

Mnie zastanawia jedno ludzie wykształceni a tacy naiwni ... Warto obejrzeć film na Y T pt: Brakujące ogniwo .

104


gość_zaszczepionywielokro ~gość_zaszczepionywielokro (Gość)13.02.2021 05:22

No nie wiem czy te szczepienia odbywają się w prawidłowym reżimie sanitarnym sądząc z fotek? A może to są foty z innych zastrzyków i z innych czasów? Sanitariuszka czy pielęgniarka robiąca zastrzyk szczepionką chyba powinna być ubrana w inny strój a nie być w zimowych kozakach i dżinsach i mieć jakiś chałat z fizeliny na plecy rzucony jako ubranie antypandemiczne? Czy te pytania o higienę i zabezpieczenie personelu oraz pacjentów padną i będą na tej stronie czy będą skasowane i cenzura je wykreśli? Tak pytam bo widząc te foty co raz bardziej się utwierdzam że szczepienia to ściema.

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat