W Piotrkowie rozmawiali na temat rozwoju województwa

Strefa FM Środa, 11 grudnia 201916 3313
W jakim kierunku powinno zmierzać województwo łódzkie? Między innymi na to pytanie starali się odpowiedzieć przedstawiciele samorządów naszego regionu, którzy w środę wzięli udział w spotkaniu konsultacyjnym projektu Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030.

Ładuję galerię...

Uczestnikom spotkania przedstawiono najważniejsze wyzwania, przed którymi stanie województwo łódzkie w najbliższym dziesięcioleciu. - Spotykamy się w Piotrkowie, by wspólnie konsultować dokument, który będzie swoistą konstytucją rozwoju województwa łódzkiego. Na jego podstawie powstaną inne dokumenty, stworzone przez pozostałe jednostki samorządu terytorialnego naszego regionu. Dużą szansą jest nasze położenie w centrum Polski, z tego będziemy korzystać. Pamiętamy również o działaniach gospodarczych. Niemniej istotna jest produkcja energii, warto pamiętać, że jesteśmy zagłębiem węglowym za sprawą kopalni w Bełchatowie. Równie dużą uwagę należy zwrócić na sprawy związane z ochroną środowiska - powiedział wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba. 

 

W spotkaniu uczestniczyli m.in. samorządowcy z powiatów piotrkowskiego i radomszczańskiego. Pokazano prezentację multimedialną, w której poruszono m.in. temat konieczności poradzenia sobie z problemem starzenia się społeczeństwa i postępującym procesem depopulacji regionu. Wskazano też na to, że w najbliższych latach należy wzbogacić ofertę kulturalną województwa czy poprawić jakość infrastruktury drogowej. Pełną prezentację znajdziecie na stronie internetowej nowej strategii rozwoju województwa łódzkiego.


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ted ~ted (Gość)13.12.2019 00:59

Nie potrafią nic zrobić poza gadaniem, z waszego bełkotu absolutnie nic nie wynika. Pewnie wszyscy przyjechali na koszt podatnika. Powinno się zlikwidować województwa i powiaty, pozostawić tylko gminy. 3/4 dotychczasowych urzędników, których musimy utrzymywać, przestało by dla nas być balastem.

40


IkR ~IkR (Gość)12.12.2019 18:17

podsumowując - przyjechali, spotkali, popitolili o tyłku maryny i pojechali

70


yolo ~yolo (Gość)12.12.2019 18:14

może drugą mediatekę? i trzecią malutką..

30


~gość ~~gość (Gość)12.12.2019 14:16

O jakim oni rozwoju województwa mówią przecież to jest skansen nieudolności patrząc na naszą halę Relax niedługo w całej Polsce nawet mniejsze miejscowości będą miały normalne hale sportowo-widowiskowe a u nas pośmiewisko taki pobliski Sulejów ma szansę na 8 mln. dotacji a my nic za to kolejna strategia do wiecznego nie zrealizowania jest wymyślana.

40


? ~? (Gość)12.12.2019 10:19

Takie tłumy, że mogli w barze się spotkać przy piwie. Tyle samo warta ich dyskusja, co we wspomnianym lokalu. I tylko muszę płacić im za to z moich podatków. Kiedy w końcu nasi obywatele się obudzą i przegonią tych darmozjadów?

120


Alan ~Alan (Gość)11.12.2019 18:45

Wybitni fachowcy... całe życie pozatrudniani w urzędach myślą jak rozwijać region:-) komedia. Aby nasz kraj zaczął się rozwijać trzeba obniżyć podatki zredukować zatrudnienie w budżetówce o 60-70% na początek, znieść przymus płacenia ZUSu, obniżyć koszty paliw, których ponad połowę stanowią podatki wszelkiej maści i wtedy przedsiębiorcy złapią wiatr w żagle!!! Przypomnę, że to firmy mniejsze lub większe napędzają gospodarka a nie urzędnicy, których działania mają dokładnie odwrotny skutek. Pozdrawiam wszystkich logicznie myślących.

192


gość ~gość (Gość)12.12.2019 10:02

Po co gadać lepiej działać. To są tylko rozmowy ,opowiem więcej ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE

50


certy ~certy (Gość)12.12.2019 07:59

Podczas takiej uroczystości to chociaż powinien być podarowany jakiś CERTYFIKAT od województwa łódzkiego, a tak to słabo trochę to wypadło.
Małe zainteresowanie.

50


gość ~gość (Gość)11.12.2019 21:09

Nieudolność cd.

70


misio ~misio (Gość)11.12.2019 19:03

o marszałek znów się lansuje, po wyborach zgasł.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat