W Piotrkowie pożegnali zimę

ePiotrkow Sobota, 23 marca 20197 4354
Tradycyjne topienie marzanny odbyło się w sobotę (23 marca) w Piotrkowie Trybunalskim. W pożegnaniu zimy uczestniczyły setki uczniów z miasta i powiatu piotrkowskiego.

Ładuję galerię...

"Wiosna przywitana, Marzanna zatopiona" - czytamy na facebookowym profilu Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem pora roku, podczas której wszystko budzi się do życia musi być piękna bo została przez młodzież powitana z przytupem. Było kolorowo, gwarno i radośnie. Jak co roku nie obyło się też jednak bez elementu edukacyjnego, o czym, opowiedział nam Mirosław Ratajski, prezes piotrkowskiego PTTK, czyli głównego organizatora imprezy. - Jak co roku organizowany jest konkurs na ekologiczną marzannę. Sugerujemy żeby była ona zrobiona ze słomy, z papieru i bibuły. Zdecydowanie jesteśmy przeciwni używania do tego celu tworzyw sztucznych. Poza tym już od wielu lat rzeczywiście topimy marzannę, ale wybieramy najmniejszą spośród stworzonych. Tym samym zachowujemy tradycję, a zarazem nie szkodzimy środowisku. Pozostałe kukiełki są natomiast palone. Dlatego właśnie jest tak ważne by były stworzone z ekologicznych surowców. 

 

Mimo, że pogoda w sobotę dopisała to organizatorzy nie pozwolili by ktokolwiek podczas pożegnania zimy zmarzł. Dla wszystkich przygotowano ciepły poczęstunek i napoje. W tegorocznym topieniu marzanny oprócz piotrkowskiej młodzieży udział wzięli także przyjezdni z Przygłowa czy Wolborza. Najmniejsza marzanna wylądowała w Bugaju, a tym samym w Piotrkowie oficjalnie mamy wiosnę

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Lodowy lodowy pingwin ~Lodowy lodowy pingwin (Gość)25.03.2019 08:07

Ludzie nauczcie się czytać cały artykuł a nie tylko pierwsze dwa zdania. Jest wyraźnie napisane niżej, że utopiona została SYMBOLICZNIE jedna najmniejsza Marzanna a reszta została spalona. Serio przeszkadzają wam dzieci, które bawią się na powietrzu i raz do roku topią mają taka akcję , a nie przeszkadzają wam np. wędkarze którzy codziennie wywalają syf tam gdzie akurat stoją, albo spacerowicze, którym nie chce się przenieść swoich śmieci do najbliższego kosza

20


gość ~gość (Gość)23.03.2019 17:50

ciekawe kto później pozbiera ten syf z wody

23


gość ~gość (Gość)24.03.2019 09:48

Efekt 500 plus

04


płomyk ~płomyk (Gość)23.03.2019 19:58

Przecież kukły zostały spalone.

40


gość ~gość (Gość)23.03.2019 19:49

Czy Wy czytaliście artykuł? Jest napisane , że utopiono najmniejszą marzannę, resztę spalono. Do tego wszystkie wykonanane były z ekologicznych materiałów, czyli słoma, patyki, bibuła itd. Myślę, że jedna Marzanna nie spowoduje zagrozenia ekologicznego na Bugaju. Większym problemem są wedkarze którzy regularnie zaśmiecają zbiornik dookoła. Śmieci, papiery, butelki, opakowania plastikowe po robalach. Nawiasem mówiąc dziwne, że sami robią syf w którym następnie siedzą podczas kolejnych połowów.

70


wojciech ~wojciech (Gość)23.03.2019 18:22

to powinno być zakazane. Przez to mnóstwo śmieci trafia do rzek i jezior. Skończcie z ta głupotą !

27


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat