W Piotrkowie powstanie tunel pod ul. Słowackiego? [AKTUALIZACJA]

Strefa FM Środa, 13 marca 201987 17120
PKP Polskie Linie Kolejowe i władze Piotrkowa omawiają projekt budowy tunelu, który poprawiłby bezpieczeństwo w rejonie przejazdu kolejowego. Prawdopodobnie byłby on zlokalizowany od ul. Dąbrowskiego do Młynarskiej. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, w Piotrkowie odbyło się już w tej sprawie spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i pracownicy PKP PLK. To nie pierwsze podejście do tej inwestycji.

Ładuję galerię...

Przedstawiciele PKP PLK potwierdzili nam, że prowadzone są rozmowy na temat wybudowania tunelu pod główną piotrkowską ulicą  

Budowa tunelu drogowego/wiaduktu kolejowego w ciągu ul. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim zostanie zrealizowana w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III". Inwestycję przeprowadzą władze samorządowe wspólnie z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. Trwają rozmowy z miastem, które określą szczegóły współpracy. Zgodnie z wstępnymi ustaleniami Urząd Miasta wyłoni wykonawcę oraz określi dokładne terminy realizacji inwestycji. PLK będą uczestniczyły w opracowaniu dokumentacji projektowej oraz nadzorowały prace prowadzone pod linią kolejową.

 

 

Tunel drogowy pod dwiema ważnymi liniami kolejowymi: nr 1 Warszawa – Katowice oraz nr 24 Piotrków Trybunalski – Bełchatów zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Będzie sprawniejszy system komunikacji w Piotrkowie Trybunalskim. Prace zostaną wykonane do końca 2022 roku. 

Celem projektu "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III" jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, zastępowanie przejazdów kolejowo-drogowych bezkolizyjnymi skrzyżowaniami. PLK realizują zadanie we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego i zarządcami dróg. W woj. łódzkim, bezkolizyjne skrzyżowania w ramach projektu planowane są także w Skierniewicach, Łowiczu, Bedoniu i Gałkówku - powiedział 

Karol Jakubowski z z

espołu prasowego 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Z naszych informacji wynika, że budowa tunelu mogłaby jednak spowodować wiele negatywnych konsekwencji, ponadto miasto musiałoby też dołożyć sporo do tej inwestycji. Wygląda więc na to, że do porozumienia nie dojdzie. 

 

Pomysł usprawnienia ruchu na ul. Słowackiego w Piotrkowie był już dwukrotnie rozpatrywany, jednak nic z tego nie wyszło. W 1895 roku pojawił się pomysł wybudowania w tym miejscu wiaduktu. Niestety z nieznanych przyczyn nie doszło do wykonania. Również w Sprawozdaniu Samorządu Miejskiego Miasta za lata 1925-1933 znajduje się projekt budowy podziemnego przejścia i przejazdu. Okazało się jednak, że rury wodociągowo-kanalizacyjne zainstalowane wg projektu zostały zbyt płytko usytuowane na obszarze ulicy Słowackiego. Budowa tunelu związana byłaby więc z ich wydobyciem i całkowitym przeprojektowaniem wodnej instalacji.

Pisaliśmy też o tym tutaj.

 

PKP zamierzał przeznaczyć na tę inwestycje 12 milionów złotych. Koszt realizacji inwestycji byłby jednak znacznie wyższy. 

 

 

Więcej o sprawie w kolejnym "Tygodniu Trybunalskim" - 20 marca w kioskach! 

 

 

 


Zainteresował temat?

15

2


Komentarze (87)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

1wacek ~1wacek (Gość)14.03.2019 07:59

Ten tunel to jak lot na Marsa, nierealny. Może lepsza będzie winda.

70


GalAnonim GalAnonimranga14.03.2019 07:50

Ludzie, Dzień Śmiechały jest 1 kwietnia!
Tunel "pod Słowackiego"...hmmm...ale, że niby od "Europy" do końca??? Długaśny jakiś taki, ponad 5km...
Serio nie ma o czym pisać? Czy w naszym mieście nic się nie dzieje w miarę normalnego?

60


brezniew ~brezniew (Gość)13.03.2019 15:35

kiedys pisalem wlasnie tu otym aby powstał taki tunel w centrum miasta i jeszcze jeden by sie zdał przy fokusie i sprawa zalatwiona by była

75


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)13.03.2019 15:30

Przecież wybory są dopiero za 4,5 roku !

173


gość ~gość (Gość)13.03.2019 22:48

Koniec Świata

30


gość ~gość (Gość)13.03.2019 22:33

Prędzej dwie palmowe niedziele ?zejdą się do kupy? niż tunel zostanie wybudowany. Dużo tańszym rozwiązaniem będzie zamknięcie na stałe ul.Slowackiego od Młynarskiej do P.O.W., oczywiście pod hasłem ciągu pieszego z kładką nad torami. Proszę mi nie dziękować za podsunięcie tego rozwiązania. Tunel nigdy nie powstanie.

54


07 ~07 (Gość)13.03.2019 21:43

albo to to bedzie bardzo dlugi tunel ----METRO---

40


07 ~07 (Gość)13.03.2019 21:25

chyba pod TORAMI na ul. S........

50


asdasdasd ~asdasdasd (Gość)13.03.2019 21:08

Po co tunel, skoro w 2020 w Piotrkowie wszyscy będą korzystali z latających samochodów?

52


loko ~loko (Gość)13.03.2019 20:38

Jak się sprężą to zdążą to wybudować przed otwarciem PSZOK-u .

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat