W Piotrkowie powstanie tunel pod ul. Słowackiego? [AKTUALIZACJA]

Strefa FM Środa, 13 marca 201987 17122
PKP Polskie Linie Kolejowe i władze Piotrkowa omawiają projekt budowy tunelu, który poprawiłby bezpieczeństwo w rejonie przejazdu kolejowego. Prawdopodobnie byłby on zlokalizowany od ul. Dąbrowskiego do Młynarskiej. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, w Piotrkowie odbyło się już w tej sprawie spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i pracownicy PKP PLK. To nie pierwsze podejście do tej inwestycji.

Ładuję galerię...

Przedstawiciele PKP PLK potwierdzili nam, że prowadzone są rozmowy na temat wybudowania tunelu pod główną piotrkowską ulicą  

Budowa tunelu drogowego/wiaduktu kolejowego w ciągu ul. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim zostanie zrealizowana w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III". Inwestycję przeprowadzą władze samorządowe wspólnie z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. Trwają rozmowy z miastem, które określą szczegóły współpracy. Zgodnie z wstępnymi ustaleniami Urząd Miasta wyłoni wykonawcę oraz określi dokładne terminy realizacji inwestycji. PLK będą uczestniczyły w opracowaniu dokumentacji projektowej oraz nadzorowały prace prowadzone pod linią kolejową.

 

 

Tunel drogowy pod dwiema ważnymi liniami kolejowymi: nr 1 Warszawa – Katowice oraz nr 24 Piotrków Trybunalski – Bełchatów zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Będzie sprawniejszy system komunikacji w Piotrkowie Trybunalskim. Prace zostaną wykonane do końca 2022 roku. 

Celem projektu "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III" jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, zastępowanie przejazdów kolejowo-drogowych bezkolizyjnymi skrzyżowaniami. PLK realizują zadanie we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego i zarządcami dróg. W woj. łódzkim, bezkolizyjne skrzyżowania w ramach projektu planowane są także w Skierniewicach, Łowiczu, Bedoniu i Gałkówku - powiedział 

Karol Jakubowski z z

espołu prasowego 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Z naszych informacji wynika, że budowa tunelu mogłaby jednak spowodować wiele negatywnych konsekwencji, ponadto miasto musiałoby też dołożyć sporo do tej inwestycji. Wygląda więc na to, że do porozumienia nie dojdzie. 

 

Pomysł usprawnienia ruchu na ul. Słowackiego w Piotrkowie był już dwukrotnie rozpatrywany, jednak nic z tego nie wyszło. W 1895 roku pojawił się pomysł wybudowania w tym miejscu wiaduktu. Niestety z nieznanych przyczyn nie doszło do wykonania. Również w Sprawozdaniu Samorządu Miejskiego Miasta za lata 1925-1933 znajduje się projekt budowy podziemnego przejścia i przejazdu. Okazało się jednak, że rury wodociągowo-kanalizacyjne zainstalowane wg projektu zostały zbyt płytko usytuowane na obszarze ulicy Słowackiego. Budowa tunelu związana byłaby więc z ich wydobyciem i całkowitym przeprojektowaniem wodnej instalacji.

Pisaliśmy też o tym tutaj.

 

PKP zamierzał przeznaczyć na tę inwestycje 12 milionów złotych. Koszt realizacji inwestycji byłby jednak znacznie wyższy. 

 

 

Więcej o sprawie w kolejnym "Tygodniu Trybunalskim" - 20 marca w kioskach! 

 

 

 


Zainteresował temat?

15

2


Komentarze (87)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

konstruktor ~konstruktor (Gość)14.03.2019 15:08

A może taniej by było, obok kładki dla pieszych, zrobić kładkę dla samochodów, będzie lekka konstrukcja i nie będzie podtapiać podczas ulewy.

36


gość ~gość (Gość)14.03.2019 14:14

Proponuję zacząć budowę równolegle z remontem ryneczku na Wojska Polskiego.

51


gość ~gość (Gość)14.03.2019 11:48

Ale poco tunelu ta ulica powinna być zamknięta

57


gość ~gość (Gość)14.03.2019 11:11

Jedyne rozwiązanie dla tego miejsca to tunel w kształcie litery (T) z rozbudowanym skrzyżowaniem podziemnym dla wjazdu i wyjazdu na dworzec

54


gość ~gość (Gość)14.03.2019 10:37

A czy autobusy pod nim przejadą???

61


gość ~gość (Gość)14.03.2019 09:40

Piotrków jest miastem seniorów u nas nic nie może być zbudowane. Młodzi uciekają z miasta i nic dziwnego co tu można robić? Oglądać tylko kapele podwórkowe?

102


gość ~gość (Gość)14.03.2019 09:39

Ten tunel to byłaby jedyna trafiona, niezbędna i bardzo przydatna inwestycja od wielu wielu lat. No ale jak napisałem BYŁABY... bo nie będzie...

92


wojteek ~wojteek (Gość)14.03.2019 09:24

100 lat juz budują, poczekamy kolejne 100....

130


edek ~edek (Gość)14.03.2019 08:49

taniej będzie zbudować wiadukt dla pociągów z konstrukcji metalowej nad obecnym przejazdem

18


. ~. (Gość)14.03.2019 08:11

Z naszych informacji wynika, że budowa tunelu mogłaby mieć wiele negatywnych konsekwencji - jakich?
W Bedoniu, Gałkówku będą tunele - a Piotrkowie jak zwykle... pomysł upadł nim na dobre się narodził.

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat