W Piotrkowie powstanie tunel pod ul. Słowackiego? [AKTUALIZACJA]

Strefa FM Środa, 13 marca 201988 19414
PKP Polskie Linie Kolejowe i władze Piotrkowa omawiają projekt budowy tunelu, który poprawiłby bezpieczeństwo w rejonie przejazdu kolejowego. Prawdopodobnie byłby on zlokalizowany od ul. Dąbrowskiego do Młynarskiej. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, w Piotrkowie odbyło się już w tej sprawie spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i pracownicy PKP PLK. To nie pierwsze podejście do tej inwestycji.

Ładuję galerię...

Przedstawiciele PKP PLK potwierdzili nam, że prowadzone są rozmowy na temat wybudowania tunelu pod główną piotrkowską ulicą  

Budowa tunelu drogowego/wiaduktu kolejowego w ciągu ul. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim zostanie zrealizowana w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III". Inwestycję przeprowadzą władze samorządowe wspólnie z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. Trwają rozmowy z miastem, które określą szczegóły współpracy. Zgodnie z wstępnymi ustaleniami Urząd Miasta wyłoni wykonawcę oraz określi dokładne terminy realizacji inwestycji. PLK będą uczestniczyły w opracowaniu dokumentacji projektowej oraz nadzorowały prace prowadzone pod linią kolejową.

 

 

Tunel drogowy pod dwiema ważnymi liniami kolejowymi: nr 1 Warszawa – Katowice oraz nr 24 Piotrków Trybunalski – Bełchatów zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Będzie sprawniejszy system komunikacji w Piotrkowie Trybunalskim. Prace zostaną wykonane do końca 2022 roku. 

Celem projektu "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III" jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, zastępowanie przejazdów kolejowo-drogowych bezkolizyjnymi skrzyżowaniami. PLK realizują zadanie we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego i zarządcami dróg. W woj. łódzkim, bezkolizyjne skrzyżowania w ramach projektu planowane są także w Skierniewicach, Łowiczu, Bedoniu i Gałkówku - powiedział 

Karol Jakubowski z z

espołu prasowego 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Z naszych informacji wynika, że budowa tunelu mogłaby jednak spowodować wiele negatywnych konsekwencji, ponadto miasto musiałoby też dołożyć sporo do tej inwestycji. Wygląda więc na to, że do porozumienia nie dojdzie. 

 

Pomysł usprawnienia ruchu na ul. Słowackiego w Piotrkowie był już dwukrotnie rozpatrywany, jednak nic z tego nie wyszło. W 1895 roku pojawił się pomysł wybudowania w tym miejscu wiaduktu. Niestety z nieznanych przyczyn nie doszło do wykonania. Również w Sprawozdaniu Samorządu Miejskiego Miasta za lata 1925-1933 znajduje się projekt budowy podziemnego przejścia i przejazdu. Okazało się jednak, że rury wodociągowo-kanalizacyjne zainstalowane wg projektu zostały zbyt płytko usytuowane na obszarze ulicy Słowackiego. Budowa tunelu związana byłaby więc z ich wydobyciem i całkowitym przeprojektowaniem wodnej instalacji.

Pisaliśmy też o tym tutaj.

 

PKP zamierzał przeznaczyć na tę inwestycje 12 milionów złotych. Koszt realizacji inwestycji byłby jednak znacznie wyższy. 

 

 

Więcej o sprawie w kolejnym "Tygodniu Trybunalskim" - 20 marca w kioskach! 

 

 

 


Zainteresował temat?

15

2


Komentarze (88)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

JD ~JD (Gość)27.05.2019 09:26

Lepiej wybudować wiadukt nad torami w ciągu ul. Roosevelta! Na ul. Słowackiego tunelu nie da się wykonać. Lepiej zamknąć przejazd i wykonać przejścia podziemne!!!

20


gamonie ~gamonie (Gość)02.04.2019 22:47

Najpierw wybudujcie przejście pomiędzy peronami na dworcu. Taka Inwestycja i trzeba dookoła przechodzić. Mała wiata i dwie ławki na krzyż a peron jak lotnisko.Prostych rzeczy nie potraficie ogarnąć a tunele wam w głowie.
Żenada i wstyd .

50


stanisław ~stanisław (Gość)15.03.2019 10:49

Ten tunel zostanie tak samo wybudowany jak ciepłociąg z elektrowni Bełchatów i jak budowa Castoramy w Piotrkowie. W Piotrków nikt rozsądny nie zainwestuje. To miasto wymiera.

152


gość ~gość (Gość)14.03.2019 22:49

Tunelu może nie da się tam zrobić ale kładka dla pieszych na pewno jest do wymiany

46


obiektywny piotrkowianin ~obiektywny piotrkowianin (Gość)22.03.2019 20:23

PKP to na stacji niech wybuduje dwa podziemne przejścia: między peronami i przejście dla pieszych pod torami na wysokości ul. Słowackiego oraz poszerzy wiadukt na Wojska Polskiego poprzez "przeciski" z przejściami dla pieszych dla północnego i południowego chodnika to już będzie super dla Piotrkowa a nie silą się na denne pomysły demolowania Słowackiego, 100-letnia koncepcja przejazdów na ul. Wojska Polskiego i w rejonu Narutowicza była wszechstronnie analizowana i jest jedynie słuszna i realna po co odkrywać rzeczy dawno już odkryte chyba w celach przed wyborczych i siania zamętu.

90


gość125 ~gość125 (Gość)17.03.2019 17:37

Nawet Zduńska Wola wybudowała przejście dla pieszych na dworcu, a my mamy mediatekę.

62


gość123 ~gość123 (Gość)16.03.2019 15:53

Po co tunel. Ulica Słowackiego powinna być zamknięta a w przypadku tunelu cały ruch pójdzie tą ulicą. Zróbcie lepiej przejścia podziemne do dworca. Stare rozwiązanie jak w Bielsku, są nawet windy i podjazdy dla niepełnosprawnych.

82


Pomysłowy Dobromir ~Pomysłowy Dobromir (Gość)16.03.2019 10:58

Proponuję puścić pociągi obwodnicą Piotrkowa.

44


dyl sowizdrzał ~dyl sowizdrzał (Gość)15.03.2019 11:53

Kładkę budowali 20 lat, a teraz fantasmagorie na temat tunelu.

112


axel ~axel (Gość)15.03.2019 11:31

Pociągi na tiry

93


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat