W Piotrkowie powstało muzeum lodów

UM Piotrków Trybunalski Sobota, 01 maja 202120 11238
W Rynku Trybunalskim powstała kolejna atrakcja turystyczna. W sercu Piotrkowa działalność rozpoczęło muzeum lodów.

Ładuję galerię...

Po Centrum Edukacji Browarniczej i Marcepanach Króla Zygmunta przyszedł czas na kolejną atrakcję nawiązującą do produktów lokalnych. Od maja w Rynku Trybunalskim odwiedzać można muzeum lodów, w którym będzie możliwość poznania tajników ich powstawania, ale przede wszystkim spróbować najsłynniejszego deseru.

- Pomysł stworzenia takiego miejsca narodził się podczas wycieczki do Włoch, gdzie odwiedziłam podobne muzeum – zdradziła pani Blanka Strzelczyk, twórczyni muzeum, której rodzina produkcją lodów kamieniaków zajmuje się blisko od 100 lat. – Bezpośrednim bodźcem stworzenia tego miejsca było odnalezienie na strychu starej piotrkowskiej lodziarni zbioru dokumentów na temat prowadzenia. Poświęciłam mnóstwo czasu na znalezienie dokumentów i eksponatów, które teraz będzie można oglądać w muzeum. Oczywiście część z nich pochodzi z naszych rodzinnych zbiorów – mówiła Blanka Strzelczyk.

Działalność muzeum nie będzie ograniczona wyłącznie do zwiedzania stałej ekspozycji. - Chciałabym prowadzić tutaj warsztaty lodowe, zapraszać wycieczki oraz dzieci na opowieści o słodkich ciekawostkach naszego miasta czy organizować sesje fotograficzne. W określone dni będziemy udostępniać dziedziniec, na którym będzie można kosztować i równocześnie przyglądać się procesowi powstawania lodów – wyliczała twórczyni muzeum lodów w Piotrkowie.

Muzeum lodów mieści się w kamienicy przy Rynku Trybunalskim 9.


Zainteresował temat?

11

3


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

hghvujh ~hghvujh (Gość)01.05.2021 21:16

najlepsze lody w Piotrkowie tylko Muszelka

31


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)01.05.2021 21:13

Mam złe skojarzenie z tymi lodami, taka krajna lodów.

50


Moszczenicanin ~Moszczenicanin (Gość)01.05.2021 20:54

Lody kaminiaki po 5 złotych

11


Babcia ~Babcia (Gość)01.05.2021 19:51

Gdzie w Piotrkowie są pyszne lody

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat