W Piotrkowie nie będzie porodówki? Posłanka PO komentuje

ePiotrkow Piątek, 07 czerwca 201990 13676
„W ten szpital wpakowano ponad 5 mln publicznych pieniędzy, a teraz okazuje się, że kobiety z Piotrkowa nie będą miały gdzie rodzić” – mówiła na antenie Strefy FM posłanka PO Elżbieta Radziszewska, która w ten sposób komentuje kolejne planowane zmiany w piotrkowskiej służbie zdrowia.

Oddział Położniczo-Ginekologiczny i Noworodków mają zniknąć z Powiatowego Centrum Matki i Dziecka przy ul. Roosevelta w Piotrkowie. W zamian w placówce tej ma zostać uruchomiony zakład opiekuńczo-leczniczy, częściowo komercyjny. Istotny jest fakt, że szpital już we wrześniu tego roku może stracić płynność finansową. Uchwałę intencyjną w tej sprawie podjęła w zeszłym tygodniu Rada Powiatu Piotrkowskiego, bowiem to właśnie powiat jest organem prowadzącym szpital.

 

Plany te komentuje posłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Radziszewska. - Zajmuję się tą sprawą od 4 lat, tzn. od momentu, kiedy pojawiły się pierwsze pomysły Starostwa na szpital powiatowy – mówiła w piątek na antenie Strefy FM. - Już wtedy apelowałam, że ta rewolucja, która wówczas miała miejsce doprowadzi do zniszczenia szpitala, bo plan jest nierealny i szkodliwy. Dziś pojawiło się zagrożenie, że w drugim co do wielkości mieście w województwie kobiety nie będą miały gdzie rodzić. Cała diagnostyka ma zostać skomercjalizowana, ma powstać zakład opiekuńczo-leczniczy. Nie wiem, czy NFZ wyrazi na to zgodę. Przy Roosevelta miała funkcjonować piotrkowska klinika dla kobiet i dzieci. Co dzisiaj mamy? Szpital w długach! Sama pani dyrektor tej placówki przyznała, że na koniec roku będzie 6 mln długu. Nie zapominajmy, że w ten szpital, w te sale i korytarze wpakowano ponad 5 mln publicznych pieniędzy. Dla pacjentów nie ma tutaj miejsca, o nich nikt nie myśli. Pamiętam, kiedy dyrektor szpitala Eliza Bartkowska mówiła, że „mamy dobre pomysły, bo uratujemy 500 miejsc pracy”. A gdzie pacjent? Cztery lata zostały zmarnowane, nie potrafiono zarządzać tym szpitalem.


Posłanka interweniowała w sprawie planów powiatu wobec szpitala u wojewody łódzkiego. Wg E. Radziszewskiej jedynym wyjściem z tej sytuacji jest połączenie piotrkowskich szpitali. - Nie można wyremontowanego budynku szpitala oddać w prywatne ręce tylko dlatego, że tak się podoba panu staroście i wicestaroście, bo to jest nasze – mieszkańców Piotrkowa i powinno służyć pacjentom za darmo, a nie celom komercyjnym – dodała posłanka PO. - Wojewoda będzie musiał zareagować. Jestem poruszona do żywego tym, co robi powiat. Składam oficjalne przyrzeczenie, poruszę niebo i ziemię, by nie dopuścić do takiej niegospodarności, jakiej dopuszcza się powiat.


Zainteresował temat?

14

5


Komentarze (90)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.06.2019 23:47

Za to mamy mediateke

00


gość ~gość (Gość)09.06.2019 04:15

Pani Poseł znów pokochala Piotrków dlatego w najbliższych wyborach nie pozwólmy jej z miasta wyjechać

150


gość ~gość (Gość)10.06.2019 10:49

Bajkopisarz vel megaloman... Przychodnia nr 5 przy Dmowskiego należy do Prezydenta i Rady Miasta a nie Powiatu. A po za tym porodówka musi mieć salę operacyjna i takie tam inne np pracownie usg, ktg i inne. Przystosowanie jakiegokolwiek budynku pod porodówke jest nieopłacalne. Porodówka zapewne wróci do Szpitala przy Rakowskiej. A PIS będzie miało kolejny kamyk a właściwie to głaz do ogródka PSLu tuż przed wyborami. Wszystko się zmieni jak kiedyś PiS wygra wyboru do rady powiatu. Na lepsze czy gorsze nie wiadomo ale się zmieni i to baaaaaardzo.

20


gość ~gość (Gość)10.06.2019 08:23

Ja wam mówię coś czuję że zrobią porodowke w starej przychodni na Dmowskiego w końcu to jest chyba starostwa a po drugie znowu wpakuja miliony w przystosowanie sal

11


gość ~gość (Gość)09.06.2019 22:51

A co pisiory robią?Lorek wyskoczył,że będzie przejazd przez budowę A1 przed wyborami , tani chwyt (ale kupili)niech teraz się wykaże.....a swoją drogą Piotrków za rządów Krzysia strasznie dziadzieje

20


gość 123456789 ~gość 123456789 (Gość)09.06.2019 20:18

W sytuacji gdy plany dotyczące likwidacji przybiorą realne kształty mieszkańcy Piotrkowa powinni masowo zacząć pisać zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa pozbawienia mieszkańców dostępu do publicznej służby zdrowia.
Swoją drogą to ciekawe co na to wszystko rady sejmiku niejaki Ziemba, który w Starostwie w Piotrkowie ma swojego giermka niejakiego Pielużka..... Tak wygląda dobra zmiany w terenie .... Brawo, takiej zmiany potrzebowaliśmy !

30


gość5 ~gość5 (Gość)09.06.2019 15:39

Czy winni tej sytuacji zostaną rozliczeni????? Czy poniosą karę ???? Ile kosztowały nas te wszystkie złe decyzje i czy znajdą się odpowiedzialni !!!!!???? Czas zbadać, czy był przeprowadzony rzetelny audyt ???

70


adamdembowski@wp.pl ~adamdembowski@wp.pl (Gość)09.06.2019 15:01

Wybory się zbliżają to każdy obiecuje co zrobi , a co zrobił Arłukowicz za rządu PO- PSL . PIS obiecywał że służba zdrowia jest najważniejsza że będą jeszcze bardziej ulepszać żeby pacjęci nie czekali na długie kolejki do lekarzy specjalistów , a tu kolejki są jeszcze większe jak za poprzednich rzadów , a na dodatek zamyka się oddziały szpitalne .

40


gość ~gość (Gość)08.06.2019 09:43

Patologia Piotrkowska. Piotrków staje sie zadupiem.

230


eskulap ~eskulap (Gość)09.06.2019 13:12

Mało tego bo Pani do spraw zbędnych została dodatkowo zatrudniona w starostwie i ma uratować Puchtaka w Sulejowie kosztem Szpiala na Roosevelta. Kolejny cios ze strony starostwa w plecy.Koryta,Koryta.
Zgadzam sie, że gówny specjalista do spraw likwidacji, zniszczył kardiologie, chirurgię i zniszczy starostwo i będzie porządek.

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat