W Piotrkowie można zdobyć zawód pielęgniarki

ePiotrkow Czwartek, 05 marca 20206 5745
W ostatni dzień lutego 2020 roku odbyły się obrony prac dyplomowych na kierunku pielęgniarstwo w piotrkowskim oddziale Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego. Studenci podeszli do egzaminów z lekkim stresem, ale też wiarą we własne umiejętności i wiedzę. Wielu absolwentów tutejszego Wydziału Zdrowia i Nauk Społecznych trafiło już wcześniej na medyczny rynek pracy.

Ładuję galerię...

Wydział Zdrowia i Nauk Społecznych WSPS, na którym odbyły się egzaminy, funkcjonuje w Piotrkowie od 2014 roku, w tym czasie wykształcił około 400 osób, które obecnie świetnie radzą sobie na rynku pracy, głównie na stanowiskach związanych z medycyną. Zapytaliśmy jedną ze studentek pielęgniarstwa, dlaczego zdecydowała się wybrać taki kierunek. - Na co dzień pracuję jako pielęgniarka operacyjna, a te studia pozwalają mi uzupełnić moją wiedzę. Ten zawód jest oczywiście bardzo odpowiedzialny, ale zarazem niezwykle satysfakcjonujący. Akurat ja asystuję do zabiegów przy pacjentach cierpiących na nowotwory, szczególnie piersi lub układu pokarmowego. Blok operacyjny jest swego rodzaju sercem całego szpitala – powiedziała nam pani Justyna.

 
Dziś w piotrkowskiej filii WSPS kształci się 360 studentów. Zainteresowanie studiami jest duże, a wynika to z rynku pracy. Pielęgniarek w Polsce brakuje wszędzie. To jednak nie ostatnie słowo przedstawicieli uczelni. - Przy ul. Słowackiego, gdzie obecnie w Piotrkowie się znajdujemy, będziemy przejmować kolejne piętro, co pozwoli nam na pewno poszerzyć naszą ofertę edukacyjną. Poza tym będziemy mogli też stworzyć nowe pracownie i przyjąć więcej studentów. Chcielibyśmy otworzyć też nowe kierunki medyczne - powiedział nam Roman Szopa, wicekanclerz Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego. Pracownicy uczelni cieszą się, że poziom nauczania w WSPS ciągle się poprawia. – Wśród wszystkich szkół wyższych w Polsce, wykształciliśmy najwięcej pielęgniarek i położnych. Ta liczba wynika z podziału limitów przyjęć, rozdzielanych przez Ministerstwo Zdrowia. Doceniając naszą pracę, jego przedstawiciele dawali nam maksymalne limity. Co warte podkreślenia, prowadzimy też zajęcia dla obywateli Ukrainy – dodał Roman Szopa.

 
Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego powstała w Dąbrowie Górniczej 11 października 2004 roku. Jako jedyna uczelnia niepubliczna posiada Centrum Symulacji Medycznej (SOR, sale do debrifingu, kokpit dyspozytorski) oraz w pełni wyposażony ambulans. Od lutego 2020 roku dysponuje też Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej dla pielęgniarek i położnych. Używanie symulatorów tj. fantomy dwóch osób dorosłych, dziecka oraz niemowlęcia, umożliwia bardziej efektywne kształcenie przyszłych ratowników medycznych. Wśród sukcesów uczelni jest np. zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie na najlepszy program kształcenia na kierunek ratownictwo medyczne. WSPS jako pierwsza uczelnia w Polsce otrzymała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie studiów drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo. Obecnie oferta dla przedstawicieli tego zawodu została wzbogacona o liczne kursy oraz specjalizacje.

 


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

asdfghjkl ~asdfghjkl (Gość)11.05.2020 09:33

limity na pielęgniarstwo?
Pielęgniarek i lekarzy brakuje a tu obowiązują jakieś limity?
Kto się z koniem na głowę zamienił!!!

00


Karolajna ~Karolajna (Gość)10.04.2020 11:20

Na pewno nie jest to zawód w którym każdy sie odnajdzie. To misja, wymaga poświęceń i cierpliwości. Najlepiej mają pielegniarki w prywatnych placówkach. I wcale nie chodzi mi o zarobki. Mowa głównie o wyposażeniu tych placówek. W medicover personel pracuje na nowoczesnych sprzętach, gabinet jest odpowiednio zaopatrzony, dodatkowo pielęgniarki mają zapewnioną prywatną opiekę medyczną

10


kier ~kier (Gość)09.03.2020 22:37

Na UJK też będzie pielęgniarstwo od kolejnego roku. Zawsze co dyplom z uniwersytetu, to z uniwersytetu i może opłaty będą niższe

00


gość ~gość (Gość)06.03.2020 10:02

Moim zdaniem przyszłościowy kierunek może cześć osób zatrzyma a piotrkowie

10


Mieszkankapt ~Mieszkankapt (Gość)06.03.2020 09:37

Oooo,pan ładny z pogotowia :D widzimy się na oddziałach :D

10


gość ~gość (Gość)05.03.2020 19:47

Na UJK rusza kierunek pielęgniarstwo to konkurencja rośnie. Dlatego widzę trzeba się zareklamować ????

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat